MKS MYSŁOWICE

2

:

1

40' Unia Kosztowy Filip Młyńczak
28' MKS MYSŁOWICE
20' Unia Kosztowy Wojciech Kolbusz

Zadanie wykonane - strzelenie przynajmniej 1 bramki więcej naszym rywalom gwarantowało nam zdobycie 1 miejsca w grupie i awans do wyższej ligi. Dzięki zwycięstwu w bezpośrednim pojedynku wyprzedziliśmy naszych rywali a także pozostaliśmy niepokonani w całej rundzie (niestety rundzie bez meczów rewanżowych).
Co do samego meczu byliśmy lepsi piłkarsko i każdy kto był na meczu co do tego nie może mieć żadnych wątpliwości - dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, otwieraliśmy od bramki,  budowaliśmy grę od obrony i  w środkowej części boiska oraz próbowaliśmy akcji szybki kontratakiem. Jednak dzięki nieskuteczności oraz świetnej postawie bramkarza gości wygraliśmy tylko 2:1. Po pierwszej połowie po stworzeniu wielu sytuacji bramkowych strzeliliśmy tylko raz (oraz raz w słupek) i to ze stałego fragmentu gry po kapitalnej wrzutce Krzyśka Ceglarka głowę wzorowo przystawia Kolba i prowadzimy 1:0. Wyniku nie udaje nam się podwyższyć jednak nasi rywale świetnie wyprowadzają kontrę i przed przerwą strzelają nam bramkę kontaktową. Sama końcówka meczu to ataki zespołu z Wesołej i na szczęście sędzia odgwizduje koniec połowy bo przeciwnicy poczuli, że można jeszcze coś ugrać przed przerwą. Po krótkich uwag trenerów wracamy na 2 połowę i po zmianie stron sytuacja od początku przypomina początek meczu gdzie to nasi zawodnicy w pełni naciskają drużynę gości, których remis w pełni satysfakcjonuje bo dzięki lepszemu bilansowi mając więcej punktów remis pozwala wyprzedzić nas. Jednak nasi rywale nie chcieli grać w piłkę wybijając prawie wszystkie piłki i skupiając się wyłącznie na przeszkadzaniu nam lecz skutecznym. Czas uciekał, a nam ciągle nie udawało się stworzyć skutecznej sytuacji choć było kilka fajnych sytuacji. Zespół MKS starał się nas atakować wysoko kiedy rozgrywaliśmy piłke od bramki jednak dzięki szybkim wymianą potrafiliśmy wychodzić spod pressingu. W końcu dzięki rozegraniu akcji przez grupę zawodników i kapitalnym wykończeniu Młynka po dalszym słupku strzelamy bramkę i wychodzimy na prowadzenie. Naszym rywalom zaczęło się w końcu spieszyć jednak to my dalej stwarzamy sobie sytuacje jednak strzały w dobrze ustawionego bramkarza nie mogą trafić do bramki. Jednak z ostatnich akcji meczu i po długim wybiciu piłki przez zawodników gości piłka mija wszystkich obrońców Unii i zawodnicy MKS staja sam na sam z naszym bramkarzem jednak piłka mija dalszy słupek i wychodzi poza końcowa linie boiska. Sam koniec meczu to już sytuacje na połowie naszych rywali co nie pozwoliło nam na stracenie bramki jednak też nie pozwoliło podwyższyć wynik dając uspokojenie meczu i do ostatniego gwizdka było nerwowo. Mecz jak to na derby przystało był dość twardy jednak była to walka sportowa bez złośliwości co na pewno dla kibiców licznie zgromadzonych na trybunach dostarczyło wiele emocji. Cieszy fakt, że wygrała drużyna która bardziej chciała wygrać piłkarsko choć piłka nożna to także gra błędów i zespół naszej drużyny się ich nie wystrzegł lecz straciliśmy tylko 1 gola, a udało nam się strzelić przynajmniej o 1 bramkę więcej. ZADANIE WYKONANE! A podsumowując całą rundę wygraliśmy 4 mecze, 2 zremisowaliśmy i nie przegraliśmy żadnego meczu ! Bilans bramek to 11 goli strzelonych (bez rewealacji) jednak strata tylko 5 goli jest zdecydowanie najlepszym wynikiem w lidze co wydaje się być tutaj kluczowe do końcowego podsumowania. BRAWO UNIA !

2021-06-12 11:00