2023-09-23 16:41  -  K. J.

8 kolejka III Ligi Wojewodzkiej D2 podsumowanie

8 kolejka III Ligi Wojewodzkiej D2 podsumowanie

W kolejnym meczu drużyna rocznika 2012 udała się do Dąbrowy Górniczej, aby zmierzyć się z tamtejszym MUKP Dąbrowa Górnicza. Mecz rozpoczął się o godzinie 13:00 i już od samego początku gospodarze spotkania przejęli całkowitą kontrolę nad meczem. Pomimo warunków zbliżonych do ,,angielskich", gdzie padający deszcz nie ułatwiał kontaktu z piłka zawodnicy naszych rywali operowali znacznie lepiej futbolówką zmuszając nas do głębokiej defensywy. Jednak udało nam się wyprowadzić świetną kontrę, jednak zamiast uderzać na bramkę będąc w sytuacji sam na sam zawodnik Unii decyduje się na podanie wzdłuż pola karnego. Niestety jeden z obrońców zdołał przeszkodzić w dołożeniu nogi do pustej bramki... Cała pierwsza połowa wyglądała tak jak na początku meczu jednak nasi rywale mieli problemy z celnym uderzeniem lub świetnie dysponowany nasz bramkarz, który bronił groźne strzały z dystansu. Biorąc pod uwagę, że w tym tygodniu pracowaliśmy nad defensywną można było być zadowolonym z tego jak nasi zawodnicy pracują oraz współpracują w destrukcji na tle bardzo silnego rywala.
Pod koniec pierwszej połowy popełniamy błąd w wyprowadzeniu piłki, którego nie dało się już naprawić i na przerwę schodzimy przegrywając 1:0. Zmęczeni wychodzimy na 2 połowę co zmusiło nas do rozpoczęcia gry piłką co w 2 połowie znacznie zmieniło obraz gry. Co prawda nasi rywale dalej częściej utrzymywali się przy piłce lecz mecz stał się już nieco bardziej wyrównany. W połowie 2 połowy po jednej z kontry tracimy bramkę (przy której arbiter mógł/powinien) odgwizdać spalonego, jednak nie zdecydował się na to i przegrywamy 2:0. Chłopaki w dalszym ciągu próbują grać w piłkę przez co nadziewamy się w końcówce meczu na groźne kontry naszych rywali i w ciągu kilku minut tracimy aż 3 bramki przegrywając mecz 5:0. Pomimo znacznej przewagi rywali i ich zasłużonego zwycięstwa szkoda tych ostatnich minut lecz i tak należą się brawa dla zawodników, że na boisku dali z siebie tyle na ile mieli tylko sił!
Zawodnicy Unii Kosztowy wystąpili w składzie: Wrożyna, Jerzyk Starczyński, Noras, Misterek, Pytlasiński, Osyra, Gałeczka, Chalcarz.