2019-12-15 22:50  -  rusrus

Turniej "pod balonem"

W sobotę 14 grudnia wzięliśmy udział w turnieju organizowanym przez Tęczę Błędów na obiekcie Zagłębia Sosnowiec. Na boisku ze sztuczną trawą rozegraliśmy pięć meczy po 20 minut. W fazie grupowej zmierzyliśmy się drużynami: Podokręgu Sosnowiec,  GKS Katowice i KS Mydlice. Pierwszy mecz dobry w naszym wykonaniu, choć wynik na to nie wskazywał (0:5). Przebywaliśmy częściej na połowie przeciwnika, ale konkretniejsi byli kadrowicze trenera Damiana Dróżdża. Jak już pojawili się pod naszą bramką, to wracali z golem.  Drugi mecz również wyrównany, ale ze wskazaniem na Katowiczan, którzy grali bardziej agresywnie i szybciej (1:4). Mecz grupowy kończymy wysokim zwycięstwem z Mydlicami (11:1).

Pozostała nam gra o miejsca 5-8.

Mecz z czwartą drużyną pierwszej grupy (Tęczą Błędów) był najsłabszy w naszym wykonaniu. Od początku goniliśmy wynik i nawet od stanu 1:3 doprowadziliśmy do remisu. Daliśmy się jednak zaskoczyć w końcówce i pozostała nam walka o przedostatnie miejsce w turnieju z rywalem grupowym - Mydlicami. Po początkowej nerwówce, spokojnie rozstrzygamy mecz na naszą korzyść i wracamy z siódmym miejscem.

Na turnieju nasz zespół był chwalony za grę i to mnie cieszy najbardziej. Miejsce na pewno nieadekwatne do pokazanej gry.

Indywidualnie zwrócił na siebie uwagę Maksymilian Puchalski, który nagrodę za najlepszego strzelca turnieju oddał dopiero po serii rzutów karnych (dwóch zawodników miało tę samą liczbę bramek).

Na turnieju zagrali: Staś Sikora, Maks Puchalski, Filip Kwiatkowski, Robert Pniok, Filip Młyńczak, Bartek Kubeczko, Tymek Dymanus, Gabryś Hercel.