2020-03-09 07:56  -  Unia Kosztowy

Trudny przeciwnik

MUKP tak jak my to drużyna po przejściach gdy po odejściu kilku czołowych zawodników 8 miesięcy temu rozpoczęli budowę nowego zespołu który w 1 lidze wojewódzkiej przegrał 14 meczy i z zerowym dorobkiem punktowym spadł do drugiej ligii. Ich celem jest próba powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej na Śląsku my dopiero teraz budujemy drużynę od nowa. Mecz zaczynamy nerwowo bojaźliwie i bardzo niedokładnie więc pierwsza połowa pod dyktando gospodarzy my próbowaliśmy kilka razy nieskutecznie zagrozić bramce rywali ale oni też pomimo większej ilości oddanych strzałów nie zagrozili naszej bramce strzelając lekko lub niecelnie więc broniący w pierwszej połowie Dominik nie musiał popisywać się spektakularnymi interwencjami. Bramkę w 32' tracimy po błędzie gdy nie wybijamy prostej piłki a akcje sam na sam przeciwnik kończy precyzyjnym strzałem i na przerwę schodzimy przegrywając 0 : 1. Dużo lepiej wyglądała druga połowa może dalej brakowało dokładności ale spokojnie rozgrywaliśmy piłkę od tyłu przygotowując akcje i częściej zagrażaliśmy bramce przeciwnika marnując kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Niestety w 31' strzał z dystansu nasz nowy bramkarz wpuszcza piłkę za tak zwany kołnierz i przegrywamy 0 : 2. Nasza odpowiedź jest natychmiastowa walka o piłkę Bożka powoduje że ta trafia do Chebla ładny zwód z przełożeniem piłki na lewą nogę precyzyjny strzał i jest 1 : 2. Za chwilę kopia sytuacji ale niepotrzebna próba ponownego przełożenia na prawą nogę powoduje stratę piłki i zamiast remisu przegrywamy 1 : 2. Mecz z wymagającym przeciwnikiem pokazał ile jeszcze pracy musimy włożyć w budowanie zespołu a szczególnie w wprowadzenie nowych zawodników w styl gry obowiązujący w naszej drużynie

Urbańczyk [ 40' Baron Szymon ] - Jancarczyk  Ścierski  Kępa  Ciepły - Długosz  Rak  Skrzeczyna - Bożek  Chebel  Garbiec i zmiennicy: Tondera  Baron Tymoteusz nieobecni: Filec Szmołda Piwowarczyk