2020-06-21 19:21  -  Unia Kosztowy

Początek przygotowań do sezonu 2020/2021

We wtorek – 30 czerwca przygotowania do sezonu 2020/21 rozpoczną piłkarze LKS UNIA KOSZTOWY. Nasza drużyna po przymusowej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, trenować będzie na własnych obiektach, a w planie ma także rozegranie trzech sparingów.

Przypomnijmy pokrótce, iż sezon 2019/20 decyzją związkowych władz zakończony został z uwzględnieniem wyników rundy jesiennej, natomiast istotnym faktem jest brak spadków. W barażu o III ligą pomiędzy LKS Goczałkowice-Zdrój(mistrz I grupy) a GKS Szombierki Bytom (mistrz II grupy) po dwóch bramkach Piotra Ćwielonga zwycięstwo odniosła drużyna z Goczałkowic i tym samym awansowała do 3 ligii- oczywiście gratulujemy i życzymy sukcesów w nowym sezonie!
W trakcie przymusowej przerwy i braku możliwości grupowych zajęć, nasi zawodnicy jak zapewne większość ekip, realizowali indywidualne rozpiski, natomiast po poluzowaniu obostrzeń spotykali się dwa razy w tygodniu na treningach oraz rozegrali w tym czasie dwa sparingi- zremisowali z lokalnym rywalem,świeżo upieczonym beniaminkiem klasy okręgowej Górnikiem 09 Mysłowice 1-1 oraz zwyciężyli z zespołem U18 Stadionu Śląskiego 5-1. W obu spotkaniach sztab szkoleniowym mógł się przyjrzeć nowym zawodnikom którzy również pojawią się również na pierwszym treningu.

Plan przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2020/21:

30 czerwca-pierwszy trening

04 lipca-sparing-Siemianowiczanka Siemianowice

11 lipca-sparing-Spójnia Landek

18 lipca-sparing-Iskra Pszczyna

25 lipca-przypuszczalnie 1 kolejka ligowa

Godziny i miejsca meczów kontrolnych będą ustalane na bieżąco, plan sparingowy może ulegać korektom.