2020-06-21 23:40  -  K. J.

3xP - Przyjechali, Pograli i Pewnie WYGRALI !!!

Lechia 06 Mysłowice zorganizowała turniej dla rocznika 2010 i młodszych w sobotę 20.06.2020r., na którym pojawiły się 4 zespoły z regionu: BKS Sparta Katowice oraz 3 drużyny z Mysłowic: Unia Kosztowy, MKS Mysłowice oraz drużyna gospodarzy Lechia 06 Mysłowice (która wystawiła dwa zespoły) w związku z czym w turnieju rywalizowało 5 ekip.

2 boiska do gry pozwoliły na rozgrywanie 2 spotkań jednocześnie co sprawiło że było bardzo dużo gry (mecze trwające 25 minut), a każda drużyna tylko raz pauzowała. Świetna organizacja - krótkie przerwy, gra na naturalnej trawie która zroszona była naturalnym podlaniem przed turniejem (natomiast podczas turnieju nie spadła ani kropla deszczu) można by rzec, że pogoda i warunki do gry są idealne, a więc nic tylko grać...

Mecz rozpoczęcia rozgrywamy z drużyną z Katowic w którym już w 1 minucie możemy prowadzić jednak nie wykorzystujemy kilku sytuacji i przez pierwsze kilka minut utrzymywał się wynik remisowy. Jednak po kolejnych atakach naszej drużyny coś w końcu wpada i prowadzimy 1:0. Następne kilka minut znowu nasze ataki przynoszą rezultat w postaci drugiej i trzeciej bramki. Nie zwalniamy tempa i strzelamy czwartą oraz piątą bramkę.
W końcówce spotkania drużyna z Katowic wywalczyła rzut wolny lecz strzelec trafia w słupek i mecz kończy się wynikiem 5:0.

W 2 meczu trafiamy na drużynę gospodarzy (Lechia 1) której gola zdobywamy już na początku spotkania i nie oddajemy inicjatywy do końca meczu dodając jeszcze 2 trafienia dzięki czemu wygrywamy zasłużenie 3:0.
Warto zaznaczyć że przy wyniku 1:0 drużyna gospodarzy miała akcję sam na sam jednak świetną interwencja naszego bramkarza nie pozwoliła na doprowadzenie do remisu.

3 mecz z najmłodszą drużyna turnieju (zawodnicy z rocznika 2011) z MKS nie dali rady przeciwstawić się naszej drużynie i już po kilku minutach przegrywali 3:0, a cały mecz zakończył się wynikiem 8:0.

Jako turniejowy przerywnik konkurs rzutów karnych -  z każdej drużyny wybrany został 1 strzelec oraz bramkarz który nie bronił strzałów swojego kolegi z drużyny. Nasz zawodnik Filip Młyńczak wykorzystał pewnie wszystkie 3 strzały nie dając bramkarzom żadnych szans na obronę, a dzięki interwencji Wojtka który wyczuł interwencje innego zawodnika w 3 serii pozwolił na zwycięstwo w konkursie rzutów karnych Filipowi. Po oficjalnym zakończeniu konkursu Filip podchodzi do 4 karnego z rzędu i strzela pewnie kolejny raz i nawet nie pokonany tego dnia Wojtas jest bezradny.

W 4 serii nasza drużyna miała pauzę co pozwoliło na integracje drużyny i obserwacje pozostałych meczy.

W ostatniej kolejce spotkań podejmujemy drugą drużynę gospodarzy, która nie potrafiła zatrzymać rozpędzonej drużyny Unitów którzy strzelają w tym meczu aż 12 bramek, nie tracąc oczywiście żadnej.

Po 4 kolejkach zdobywamy komplet punktów, zdobywając 28 bramek nie tracąc żadnej. Ponadto nasz bramkarz (oczywiście przy pomocy całej drużyny, nie tylko obrońców) ale i dzięki swoim kilku indywidualnym obronom (kilkukrotnie broniąc akcje sam na sam) zdobywa najlepszego bramkarza turnieju,
a Filip Młyńczak zdobywa nagrodę najlepszego strzelca rzutów karnych. Dla najlepszego strzelca nie była przewidziana żadna nagroda - być może i to jest dobry sposób, ponieważ pozwoliło to na większą współpracę zawodników a nie tylko na chęć zdobycia bramki za wszelką cenę. Wielka brawa dla naszych zawodników za grę do samego końca, zależało im na walce o każdą piłkę, o wygrywanie pojedynków indywidualnych 1:1
w obronie i ataku oraz za trzymanie pozycji  i wywiązywanie się z obowiązków, które ich obowiązują w danej fazie meczu.

Skład Unii 2010:
Wojciech Grzesiok (br), Wojciech Gurzkowski (k), Jaub Badacz, Jakub Iskierka,
Filip Młyńczak, Oskar Pudełko, Adam Ślęzak, Piotr Srebro, Dominik Czajkowski (2011) i Szymon Michalski (2011).

Dziękujemy organizatorom - Lechii 06 Mysłowice - za zaproszenie i możliwość rywalizacji po długiej przerwie  spowodowanej pandemią.

Był to bardzo udany weekend dla naszego klubu gdyż w dniu dzisiejszym drużyna rocznika 2009 (wzmocniona zawodnikami z grupy Żółtej) zwyciężyła turniej z roczników 2009!