2020-06-22 15:42  -  MatDem

Lechia Cup- podium rocznika 2012

W ubiegłą niedzielę zawodnicy Unii z rocznika 2012 (którzy na codzień trenują ze starszymi kolegami w roczniku 2011) wzięli udział w turnieju organizowanym przez Lechię 06 Mysłowice. Oprócz naszej drużyny wystąpiły zespoły: Sparty Katowice, Lechii Mysłowice, FC Katowice, Pogoni Imielin oraz nasi młodsi koledzy z klubu- zawodnicy grupy niebieskiej rocznika 2013.

Pierwszy mecz turnieju (jak się później okaże decydujący w końcowej tabeli) gramy ze Spartą Katowice. Wychodzimy na to spotkanie ospali i nieco wystraszeni, co skutkuje dwiema bramkami przeciwników. Budzimy się w końcówce i strzelamy kontaktowego gola, jednak pomimo dalszych ataków wynik pozostaje bez zmian- przegrywamy 1-2.

Porażka podziałała na naszych zawodników motywująco i kolejne trzy mecze pewnie wygrywamy- notujemy okazałe zwycięstwa z naszymi młodymi kolegami z Unii, drużyną FC Katowice, oraz gospodarzami Lechią Mysłowice.

Ostatni mecz turnieju to pojedynek z Pogonią Imielin. Byliśmy świadomi że zwycięstwo w tym meczu może dać nam zwycięstwo w całym turnieju. Wychodzimy na boisko zmotywowani i już w pierwszej minucie zdobywamy gola na 1:0. W kolejnych minutach nasi przeciwnicy zaczęli dochodzić do głosu i w połowie meczu przegrywamy 2:4. Nasi zawodnicy jednak nie poddali się, wykazali się dużym zaangażowaniem i wolą walki co przełożyło się na 5 strzelonych bramek - wygrywamy całe spotkanie 7:4.

Ostatecznie turniej kończymy z bilansem 4 zwycięstw i 1 porażką, tak samo jak drużyny Sparty Katowice i Pogoni Imielin. O zwycięstwie w turnieju zadecydowały zdobyte bramki, których niestety mieliśmy najmniej spośród trzech pierwszych drużyn, a więc ostatecznie zajmujemy 3 miejsce. Brawa dla chłopaków za walkę oraz zaangażowanie. Cieszy również fakt, że każdy zawodnik w naszej drużynie zdobył na turnieju przynajmniej jedną bramkę ;)

Unia wystąpiła w składzie: Filip Rotko, Szymon Rotko, Borys Belica, Oliwier Pytlasiński, Karol Szpak, Paweł Brożek, Krystian Swoboda, Fabian Dwojak, Igor Durał