UKS Szopienice

4

:

2

68' Unia Kosztowy Adam Sosnowski Daniel Proksa
60' UKS Szopienice
38' UKS Szopienice
22' Unia Kosztowy Marcel Kapusta
20' Unia Kosztowy Patryk Wyłupek Łukasz Okoń
5' Unia Kosztowy Patryk Wyłupek Daniel Proksa

6 kolejka IV LO C2 - UKS Szopienice

Dzisiejszy mecz, rozegraliśmy tydzień wcześniej od planowanego terminu. Dobrze się poskładało, bo chłopcy byli "w gazie" po wygranej z Ruchem.

Wynik otworzyliśmy już w 5', kiedy po podaniu Proksy, Wyłupek obrócił się z obrońcą na plecach i technicznym strzałem pokonał bramkarza. 1-0. Otwarcie dobre. Ważne aby kontunuować założenia przedmeczowe i być skoncentrowanym. Konsekwentna gra przyniosła zamierzony skutek. W 20' kolejny gol Badyla, który zostaje idealnie obsłużony podaniem przez Okonia. Strzał po ziemi przy wybiegającym bramkarzu daje podwyższenie wyniku. 2-0. Pierwsza zmiana zawodników miała chwilę potem. Kapitalne wejście zaliczył Marcel Kapusta. Po minucie na placu gry, mocnym uderzeniem pokonuje goalkeepera Szopienic. 22' 3-0. Mimo przewagi, nie ustrzegliśmy sie błędu, który kosztował nas bramkę. Na dwie minuty przed końcem połowy, rywale strzelają na 3-1.

Po przerwie, gra nam trochę siadła. Chyba trochę za długo "zostaliśmy" w szatni... Już 4 minuty po wznowieniu gry, przypadkowa ręka Wiercińskiego w polu karnym daje szansę przeciwnikom na gola kontaktowego. Jak powszechnie wiadomo - karny to jeszcze nie bramka. Tym bardziej, że mamy w swoich szeregach świetnego bramkarza! Szymon doskonale wyczuwa intencję przeciwnika i pewnie broni! Ewentualny gol, w kontekście dalszych wydarzeń, mógł mieć znaczący wpływ na końcowy wynik. W 60' popełniamy fatalny błąd przy wyprowadzeniu piłki z "piątki". Skutkuje to golem na 3-2 i niepotrzebną nerwowością. Oddaliśmy pola rywalom. Raz po raz goście groźnie wjeżdżają w nasze pole karne. Od utraty bramek chroni nas bramkarz i linia obrony. Staramy się utrzymać rytm gry. Szopienice ,nie mając nic do stracenia rzucają się do ataku. My szukamy okazji w kontrze. I to właśnie po jednej z nich, niezawodny Sosnowski otrzymuje podanie w tempo i po minięciu bramkarza, pieczętuje nasze zwycięstwo 4-2!

Dobry mecz i mógł się podobać. Raczej z cyklu: "dla ludzi o mocnych nerwach" ;)

Ocena mogła byc wyższa, gdyby nie powielane błędy. Musimy być skoncentrowani w każdym działaniu i w każdej chwili. Ale w myśl zasady: "nie robi błędów tylko ten co nic nie robi" wszystkim zawodnikom należą się duże brawa!

Osobno chciałbym podziękować chłopakom z rocznika 2009: Maksowi Puchalskiemu i Robertowi Pniokowi, którzy ze względu na liczne kontuzje lun choroby (Kubia, Król, Rotko, Jarema) zasilili awaryjnie nasze szeregi.