GKS GieKSa Katowice

1

:

2

90' Unia Kosztowy Dominik Smaza
89' GKS GieKSa Katowice
80' GKS GieKSa Katowice
42' GKS GieKSa Katowice
28' Unia Kosztowy Mikołaj Guzik
20' GKS GieKSa Katowice
14' Unia Kosztowy Patryk Jarosz Mikołaj Guzik

5 kolejka II Ligi Wojewódzkiej A1

Najlepszym sposobem na przełamanie jest wyżej notowany przeciwnik. I prawie (niestety), nam się to udało. W tym meczu, pokazaliśmy swój charakter. Rywale, zasileni rezerwowym bramkarzem zespołu seniorów Gieksy, mocno dawali nam się we znaki. Mimo, że większość meczu byliśmy w defensywie, to nam pierwszym udało się zdobyć bramkę. Z rzutu wolnego, kapitalne dośrodkowanie Guzika, wykorzystuje Jarosz, który strzałem głową zdobywa gola. 14'  1-0. Gieksa wyrównuje sześć minut później. Do przerwy wyrównany pojedynek.

Po zmianie stron, napór rywala. Już w 48', po jednej z akcji, sędzina (!) dopatruje się faulu w polu karnym. Jednak to nasz bramkarz, wychodzi zwycięsko z tego pojedynku. Morawski wyczuwa kierunek strzału i broni "jedenastkę"! Po tej interwencji, dostajemy dodatkowego "poweru". Atakujemy pewniej, mądrze się broniąc. Nikt nie odstawiał nogi. Posypały się żółte kartki. I kiedy wiele wskazywało na remis, tracimy bramkę po strzale po ziemi, zza pola karnego. Piłka jeszcze podskoczyła na nierówności i mimo próby obrony przez Morawskiego, wpada do bramki. 89' 1-2... :(

Dobry mecz, walka i zaangażowanie. Tylko gdzie te punkty...

W niedzielę jedziemy do lidera - MKS Zaborze. Postaramy się o niespodziankę!