2020-12-28 17:22  -  rusrus

Sparingi na koniec rundy

Sparingi na koniec rundy

Przed świętami Bożego Narodzenia rozegraliśmy trzy sparingi kończąc tym samym rundę jesienną. Każdy z przeciwników, to zespół wyżej notowany.

Pierwszym naszym rywalem był zespół Górnika 09 Mysłowice.

Mecz podzieliliśmy na cztery 20-to minutowe części. Pierwsza kwarta należała na boisku zdecydowanie do nas. Nie schodziliśmy z połowy przeciwnika, ale to "Kocina" strzeliła nam bramkę. W drugiej część graliśmy drugimi składami. Górnik 09 odnalazł swój rytm gry i mecz się wyrównał. Ostatecznie po zaciętym spotkaniu remisujemy 4:4

Wtorkowy wieczór spędziliśmy na stadionie Victorii Jaworzno, grając z Akademią 2012 występującą dwa szczeble rozgrywkowe wyżej od nas. Rozmiar boiska i niska temperatura nie sprzyjała naszej grze. Dobrze zorganizowany i agresywny przeciwnik kazał nam biegać za piłką i stwarzał sobie sporo sytuacji bramkowych. Dopiero gra przeciwko drugiemu składowi jaworznian, w ostatniej części meczu, pozwoliła nam posiadać piłkę i strzelić dwa gole. Ostatecznie przegrywamy 2:5.

Ostatni nasz sparing to mecz z Czarnymi Sosnowiec, którzy również występują w 3 lidze wojewódzkiej. Nasza gra znacznie lepsza niż w Jaworznie, ale wynik słabszy, szczególnie za sprawą niewymuszonych własnych błędów. Tracimy bramki po golu samobójczym, nabijając przeciwnika lub po stałych fragmentach gry (rzut rożny i rzut wolny). Wynik 2:5 wskazuje na wyraźną różnicę poziomów, ale chłopcy pokazali, że umiejętnościami nie odstajemy od zespołów grających  w czołówce podokręgu. Nad mentalnością i organizacją popracujemy w nowym roku.