2021-02-22 08:34  -  jakada

Sparingowa sobota w wykonaniu 2011

W minioną sobotę zawodnicy rocznika 2011 rywalizowali w trzech spotkaniach sparingowych z rówieśnikami z innych śląskich drużyn.

W pierwszym sparingu przeciwnikiem Unitów była drużyna CKS-u Czeladź. Pierwsza część spotkania dość wyrównana. Nasi zawodnicy potrzebowali czasu, aby znaleźć odpowiedni rytm gry. Gdy już się to udało, zaczęły wpadać pierwsze bramki dla naszej drużyny. Dobry odbiór w strefie wysokiej skutkował tym, że przeciwnik miał problemy z wyprowadzeniem akcji za naszą połowę co pozwalało nam kontrolować spotkanie do ostatnich minut. Cały mecz kończymy zwycięstwem 9:6

Bramki dla Unii: Durał x3, Deinek x2, Konowalski x2, Sosnowski, Krawczyk

Unia w składzie: Gomułka (Br), Deinek, Konowalski, Belica, Sosnowski, Durał, Krawczyk, Swoboda, Tuszyński

Drugi sparing to pojedynek z Czarnymi Sosnowiec. Spotkanie zaczynamy dosyć nerwowo. Parę własnych, niepotrzebnych błędów pozwoliło przeciwnikom na kilkubramkowe prowadzenie -  na przerwę schodzimy przegrywając 1-5. Po przerwie nasz zespół wyraźnie odmieniony zaczyna grać z większą wiarą we własne umiejętności i zaangażowaniem, co zaczęło przynosić rezultat w postaci bramek. Na parę minut do końca spotkania wyszliśmy na prowadzenie 6:5. Niestety w ostatnich paru akcjach meczu przeciwnik zdołał strzelić dwie bramki i ostatecznie przegrywamy całe spotkanie 6:7. Brawa dla chłopaków za walkę do końca i to że zdołali się podnieść z sytuacji gdzie przegrywaliśmy już kilkoma bramkami.

Bramki dla Unii: Jasiński x3, Filipek, Pytlasiński, Iwaniak

Unia w składzie: Wysogląd (Br), Chojkowski, Pytlasiński, Jasiński, Filipek, Brożek, Opałka, Iwaniak, Dwojak

Trzeci, a zarazem ostatni sparing rocznik 2011 rozgrywał z drużyną KS Stadionu Śląskiego. Spotkanie zostało podzielone na dwa mecze, w których każda połowa trwała 25 minut (4x 25min). W pierwszą kwartę wchodzimy bardzo ospale i ślamazarnie, pozwalając przeciwnikowi na wiele.... szybko tracimy trzy bramki. Dopiero dwójkowa akcja Michalski-Wszołek daje naszej drużynie "pozytywnego kopa". Od tego momentu nasza ekipa rusza do ataku. Wysoki pressing, wiele składnych akcji oraz solidna gra w defensywie daje nam w końcowym rozrachunku zwycięstwo w tym spotkaniu 9-6, brawo drużyna! Szybka reorganizacja i gramy kolejne dwie kwarty. W tym spotkaniu po dziecięsciu minutach trzech z zawodników Unii (Czajkowski, Michalski, Waziński), którzy brali udział w sobotni poranek w treningu kadry podokręgu zostało odesłanych do domu w celu regeneracji. Nasi zawodnicy w tych kwartach również byli mało gościnni, tworząc sobie multum okazji do zdobycia bramki i wykorzystując aż 10 z nich tracąc przy tym tylko dwie bramki - wynik spotkania 10-2.

Unia w składzie: Seweryn (Br), Rotko Sz., Rotko F., Lityński, Helwing, Pieprzyk, Wszołek, Michalski, Czajkowski, Waziński,  Hercel N., Ochmański F.