2021-02-18 10:45  -  Unia Kosztowy

„Buty dla dzieci w Kamerunie” - pomóż i Ty!

„Buty dla dzieci w Kamerunie” - pomóż i Ty!

Tadeusz Maziarz wrócił już z Duali i Jaunde gdzie rozdał pierwsze 40 par butów piłkarskich w ramach akcji „Buty piłkarskie dla dzieci w Kamerunie”.


- Odwiedziłem cztery szkółki piłkarskie – mówi Tadeusz Maziarz, działacz Śląskiego Związku Piłki Nożnej. - Przekonałem się na własne oczy, że dzieci w Kamerunie grają w piłkę na bosaka. Zobaczyłem też w jakich warunkach trenują i byłem zaskoczony tym, że niemal każdy kawałek w miarę równej powierzchni służy im za boisko. Nawet gdy jechałem z Duali do Jaunde, czyli z największego miasta tego kraju do stolicy, a droga prowadziła przez busz to na każdym placu widziałem dzieci biegające za piłką. Naprawdę grają wszędzie i moje serca pasjonata piłki nożnej naprawdę się cieszyło, a jednocześnie rosła chęć pomocy tym młodym piłkarzom i z największą przyjemnością dawałem im pierwsze buty, które dotarły do mnie w pierwszych dniach po ogłoszeniu akcji oraz koszulki przekazane przez Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Przekazałem to co zabrałem do walizki.

Po powrocie do rodzinnej Wielowsi Tadeusz Maziarz, pomysłodawca akcji „Buty piłkarskie dla dzieci w Kamerunie” z radością przyjął informacje, że akcja zatacza coraz większe kręgi. Biorą w niej udział nie tylko śląskie kluby, ale włączają się także instytucje, firmy i kluby z Polski, a nawet z zagranicy. Dlatego trzeba to wszystko poukładać tak, żeby nikt z ludzi dobrej woli się nie zniechęcił, a piłkarskich butów dla dzieci w Kamerunie przybywało.

- Przy wysyłaniu najbliższego biznesowego transportu będę mógł do kontenera wrzucić praktycznie nieograniczoną ilość zebranych przez nas butów piłkarskich – dodaje Tadeusz Maziarz. - Planujemy taki transport na koniec marca więc do tego czasu możemy działać.

A oto cztery kroki na drodze, którą należy przejść, żeby wziąć udział w akcji „Piłki za buty dla dzieci w Kamerunie”.
1. Znajdź niepotrzebne już Tobie buty piłkarskie i wyczyść je.
2. Zanieś je do Twojego klubu piłkarskiego, który po zebraniu większej ilości przekaże buty organizatorom akcji.
3. Klub spakuje i dostarczy piłkarskie buty na jeden z podanych niżej adresów:
- Tadeusz Maziarz, ul. Parkowa 5, 44-187 Wielowieś;
(kontakt:
info@fcsparta.eu);
- Podokręg Zabrze Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Plac Warszawski 5, 41-800 Zabrze;
(kontakt:
zabrze@slzpn.pl i tel. 501-857-917);
- Śląski Związek Piłki Nożnej, ul. Francuska 32, 40-028 Katowice;
(kontakt:
slaski@zpn.pl i tel. 504-260-174).
4. Za każde pięć par dostarczonych w ten sposób pomysłodawca akcji Tadeusz Maziarz – działacz Śląskiego Związku Piłki Nożnej – nagrodzi klub 1 piłką:
- za buty dostarczone osobiście do siedziby Śląskiego ZPN piłki otrzymasz „od ręki”;
- za buty przekazane na pozostałe adresy oraz przesłane do siedziby Śląskiego ZPN piłki otrzymasz pocztą.
Uwaga! Ze względu na terminy wysyłania kontenerów do Kamerunu akcja „Piłki za buty dla dzieci w Kamerunie” trwa do 30 marca.