2021-02-22 08:42  -  K. J.

Rewanżowy sparing

Rewanżowy sparing

W niedzielę 21.02 nasza drużyna 2009 Ż została podzielona według roczników. Zawodnicy z rocznika 2010 rozegrali sparing z drużyną MKS Mysłowice 2010, natomiast zawodnicy z rocznika 2009 rozegrali grę wewnętrzną z wytypowanymi zawodnikami przez Trenera z grupy Niebieskiej.

W rewanżowym spotkaniu z drużyną MKSu Mysłowice (w której grali także zawodnicy z rocznika 2011) swój pierwszy mecz rozegrało 3 nowych zawodników. Od razu świetnie wkomponowali się w drużynę i rozegrali świetny mecz - podobnie jak cała nasza drużyna. Spotkanie podzielona było na 3 tercje trwające po 25 minut. Nasz zespół podzielony został na dwie ,,szóstki", a w bramce przez pierwsze dwie tercje bronił oczywiście nasz najlepszy ( i jedyny ;) ) bramkarz! W trzeciej tercji kiedy wszyscy zawodnicy zagrali na całkowicie innych pozycjach gra stała się bardziej wyrównana natomiast w pierwszych dwóch tercjach, kiedy graliśmy na swoich nominalnych i alternatywnych pozycjach nasza przewaga była zdecydowana. Choć nie obyło się bez popełniania błędów to jednak żaden z nich,
nie zakończyłem się stratą bramki. Mecz co prawda był już bardziej wyrównany w przeciwieństwie do pierwszego meczu to i tak zakończył się naszym zdecydowanym zwycięstwem w każdej z tercji, a wynik końcowy to 9:0 dla Unitów.

Pozostali zawodnicy z rocznika 2009 rozegrali grę wewnętrzną, po krótkiej rozgrzewce i rozlosowaniu kapitanów przystąpiliśmy do wyborów składów - widać chłopaki znają się już dobrze i dobierają mądrze zawodników (biorąc kilka aspektów piłkarskich pod uwagę nie tylko kogo bardziej lubią jak to było gdy byli młodsi). Potwierdzeniem wybrania wyrównanych składów jest wynik końcowy meczu - 2:2. Rodzice naszych piłkarzy korzystający z uroków wiosennej pogody i opalania się na tarasie ,,UNICO" byli smutni, że nie było dogrywki i rzutów karnych... :)