2021-04-18 20:54  -  rusrus

Akademia ze Złotą Gwiazdką"

Akademia ze Złotą Gwiazdką"

Akademia Allecco LKS Unia Kosztowy może nadal szczycić się złotym certyfikatem.

W marcu, przedstawiciel PZPN, dokonał audytu rocznego, na podstawie którego prawo do "Złotej Gwiazdki" przysługuje nam do 31 grudnia 2021. Jesteśmy szczęśliwi i dumni z pracy, jaką wykonują nasi trenerzy oraz kierownictwo klubu. Spełnienie kryteriów programu na tym poziomie wcale nie jest proste. Wystarczy przytoczyć liczby:

Na Śląsku złoty certyfikat PZPN posiada tylko 12 klubów.  Srebrną gwiazdkę ma również 12, a z brązową jest 19. Nie wszystkie kluby podejmują wyzwanie dołączenia do programu.

W całej Polsce szkółek z certyfikatami jest odpowiednio:

Złotych - 88

Srebrnych - 85 

Brązowych - 159

Program rozpoczął się w 2019 roku, a zgłosiło się do niego około 1200 klubów z całej Polski. Po dwóch latach z certyfikatem  pozostają 332 szkółki. Powyższe dane pokazują, że możemy się czuć klubem elitarnym. Żaden inny mysłowicki klub, ani nawet z najbliższej okolicy nie przystąpił do programu, gdyż nie jest w stanie spełnić wysokich wymagań narzuconych przez PZPN. My czujemy się mocni i pracujemy na to, aby ubiegać się o przyznanie złotego certyfikatu również w III cyklu programu w roku 2022. Aktualnie pięciu trenerów akademii podnosi swoje kwalifikacje trenerskie na kursach. Remontujemy na bieżąco swoją bazę i doposażamy w sprzęt sportowy zawodników. W tym miejscu chcę podziękować również rodzicom, którzy wspierają nasz klub pomagając w realizacji kryteriów stawianych nam przez PZPN. Bez Was byłoby to bardzo trudne. 

Wyróżnienie w postaci złotego certyfikatu PZPN jest ważne, ale dla nas najwyższą wartością pozostaje podnoszenie poziomu szkolenia w naszej akademii. Chcemy cały czas się rozwijać po to, by móc lepiej rozwijać naszych podopiecznych. Od 19 kwietnia wracamy do Was ze zdwojoną energią.

Do zobaczenia na boiskach!