LKS ORZEŁ MOKRE

2

:

0

36' Unia Kosztowy Kacper Kopczyński
18' Unia Kosztowy Dominik Sochacki

Dzisiaj nasi zawodnicy na własnym boisku podejmowali zespół Orzeł Mokre. Spotkanie zaplanowane na godzinę 15:00 nie pozwalało na znalezienia odrobiny cienia na boisku. Dlatego nasz zespół z tak szeroką ławką zmienników był dobrze przygotowany do zawodów. Niektórzy co prawda grali mecz rano ( w roczniku 2010) natomiast wszyscy zdołali się zregenerować. Spotkanie to było dla naszej drużyny ważne z 2 powodów - po pierwsze wygrywając jesteśmy w walce o zajęcia 1 miejsca w lidze, natomiast wygrana lub remis powodował, że będziemy dalej nie pokonani w lidze. Drużyna naszych przeciwników weszła dobrze w spotkanie i dzięki mocnemu pressingowi potrafili odebrać nam piłkę i zbliżać się w nasze pole karne. Natomiast sytuacji strzeleckich nie było z żadnej ze stron, natomiast drużyna Orła zdominowała środek pola. Po drobnych korektach personalnych udało nam się wygrywać większość piłek oraz zaczęliśmy grać piłką co przełożyło się na stworzenie kilku świetnych sytuacji jednak żadnej z nich nie udało nam się wykorzystać. Dopiero w 18 minucie po strzale asekuracyjnym Doda, piłka po interwencji bramkarza (którym był zawodnik z pola w tym dniu) piłka wpada do bramki. Prowadzimy 1:0 i dalej stwarzamy sobie sytuacje strzeleckie niestety ciągle zbyt długo zwlekamy z oddaniem strzału w kolejnych sytuacjach lub strzelamy prosto w dobrze ustawionego zawodnika na pozycji bramkarza i wynik do przerwy już się nie zmienił. Początek drugiej połowy to nasza dominacja i stwarzanie kilku świetnych sytuacji jednak wszystko ląduje w rękawicach. Pomimo stwarzania fajnych sytuacji nie potrafimy strzelić bramki to jednak udaje nam się to po wykorzystaniu błędu obrońców drużyny gości i bramkę zdobywa świetnie dysponowany Kapi podwyższając wynik meczu na 2:0. Później kilka kolejnych sytuacji lecz największe zagrożenie stwarzali sobie sami zawodnicy z Mikołowa jednak w sytuacji sam na sam nasz napastnik nie wykorzystuje fantastycznej sytuacji i z kilku metrów trafiamy prosto w bramkarza i wynik dalej się nie zmienia. Ostatnie minuty spotkania to pełna dominacja naszych przeciwników którzy nie mając nic do stracenia ruszyli do mocnych ataków stwarzając sobie kilka sytuacji strzeleckich jednak wszystko lądowało w ,,koszyczku" świetnie dysponowanego w tym dniu Wojtasa, który zachował czyste konto w tym meczu. 3 punkty zdobyte w tym spotkaniu pozwoliły nam pozostać niepokonanymi w tej rundzie oraz pozwala walczyć o 1 miejsce w ostatnim meczu w bezpośrednim pojedynku z naszymi derbowym rywalem czyli MKS Mysłowice. Spotkanie odbędzie się w sobotę 12 czerwca o godzinie 11:00 na boisku Unii Kosztowy!

2021-06-06 15:00