2018-11-03 19:19  -  K. J.

12 kolejka V liga Katowicka D2

Herb klubu Unia Kosztowy
Herb klubu GKS WAWEL WIREK RUDA ŚLĄSKA

Unia Kosztowy

vs

GKS WAWEL WIREK RUDA ŚLĄSKA

6

:

2

Przebieg meczu:

Minuta Klub Imię i nazwisko Akcja Asysta
60' Unia Kosztowy Wojciech Gemborys
58' Unia Kosztowy Wojciech Gemborys
56' GKS WAWEL WIREK RUDA ŚLĄSKA Maciej Badura
45' Unia Kosztowy Adam Błotko
44' Unia Kosztowy Tomasz Szafarczyk
40' Unia Kosztowy Adam Kubica
18' Unia Kosztowy Adam Kubica
9' GKS WAWEL WIREK RUDA ŚLĄSKA Maciej Badura

W dniu 03.11.2018r. rozegraliśmy ostatni mecz jako gospodarze na Wesołej w V katowickiej lidze młodzika młodszego, tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna GKS WAWEL WIREK RUDA ŚLĄSKA. Patrząc na tabele wydawać by się mogło, że zdecydowanym faworytem jest drużyna gospodarzy, która zajmuje pozycje wicelidera rozgrywek natomiast nasi przeciwnicy również 2 miejsce ale w dole tabeli. Właśnie dlatego ten mecz był bardzo trudny ponieważ musieliśmy podejść z respektem do przeciwka zwłaszcza biorąc pod uwagę horror z meczu z Rudy Śląskiej...Ponadto drużyna Wawla walczy o utrzymanie w lidze i każdy punkt jest dla nich na wagę złota. Początek meczu w trudnych warunkach dla obu ekip - niekrótka trawa, która była bardzo dobrze zroszona od padającego deszczu. Jak co mecz marnujemy kilka świetnych sytuacji - sytuacja jak co mecz więc nic dziwnego dla nas jednak w tych warunkach można rozgrzeszyć naszych zawodników. Jednak gościom najwidoczniej niesprzyjające warunki wcale nie przeszkadzają i pierwszy celny strzał zawodnika z Rudy Śląskiej strzelony mocno po ziemi w długi róg i przegrywamy 0:1. Stwarzamy sobie kolejne sytuacje i nasz napastnik Adam (Kubica) rehabilituje się za wcześniejszą zmarnowana sytuacje strzelając bardzo ważną bramkę wyrównującą. Do przerwy nic się nie zmienia i pierwsza połowa zakończony remisem z którego zdecydowanie bardziej zadowoleni mogą być przyjezdni. Schodzimy do szatni na krótką przerwę która przy tak szerokiej i wyrównanej ławce Kosztów wcale nie jest potrzebna, jednak goście przy wąskiej kadrze zdecydowanie jej potrzebują. Rozpoczynamy 2 połowę mecz wyrównał się, dużo walki głownie w środkowej strefie boiska przez całe 10 minut - po tym czasie zawodnikom gości chyba zabrakło pary i ponownie Adam Kubica wyprowadza nasz zespół na prowadzenie otwierając worek...z bramkami bo już 4 minuty później na 3:1 podwyższa ,,Szafek". Na kolejną bramkę musieliśmy czekać aż 60 sekund gdzie po wspaniałej indywidualnej akcji (najpierw założeniu ,,siatki" obrońcy, a później precyzyjnym strzale w ,,okienko" akcje wykańcza drugi Adam (AB4). Widać, że zawodnicy gości są podłamani, a my zapominamy o grze drużynowej i większość zawodników chce za wszelką cenę strzelić bramkę praktycznie starając się strzelać z większości sytuacji nawet przy akcjach w przewadze, do tego zapominamy o powrotach i tak kontra drużyny z Rudy Śląskiej kończy się zdobyciem bramki na 4:2 w 56'. My dalej nie reagujemy na ostrzeżenia i ponownie atakujemy zbyt dużą liczbą zawodników bez rozgrywania piłki i ponownie narażamy się na kontrę gości jednak na nasze szczęście myli się minimalnie zawodnik przyjezdnych. Odetchnęliśmy z ulgą a z zawodników Wirka chyba zeszło już całkiem powietrze i w 58 strzelamy bramkę na 5:2, a później 120 sekund później strzelamy kolejną bramkę ustalając wynik meczu na 6:2. Obie bramki zdobywa ,,Kiero" stawiając przysłowiową kropkę nad i i dającą nam kolejne 3 punkty w ligowej tabeli.
Od poniedziałku zaczynamy kolejny pracę nad projektem pn:,,GKS URANIA RUDA ŚLĄSKA".

Dane meczowe:

Data rozgrywek:
2018-11-03 13:00
Gospodarze:
Unia Kosztowy
Goście:
GKS WAWEL WIREK RUDA ŚLĄSKA

Skład:

Zawodnik Pozycja Czas Zmiennik
Bartosz Gurzkowski bramkarz
Szymon Purzyński bramkarz
Antoni Bautista obrońca
Jakub Sikora obrońca
Oskar Noga obrońca
Adrian Richter pomocnik
Marcin Rotko pomocnik
Patryk Snarski pomocnik
Robert Urbanek pomocnik
Tomasz Szafarczyk pomocnik
Wojciech Gemborys pomocnik
Adam Błotko napastnik
Adam Sosnowski obrońca/pomocnik
Adam Kubica obrońca/pomocnik
Daniel Proksa obrońca/pomocnik
Fabian Cichy obrońca/pomocnik
Jakub Jarema pomocnik/napastnik
Piotr Kujawa pomocnik/napastnik