UKS Ruch Chorzów

5

:

5

63' UKS Ruch Chorzów
60' Unia Kosztowy Daniel Proksa
55' UKS Ruch Chorzów
52' UKS Ruch Chorzów
50' UKS Ruch Chorzów
29' Unia Kosztowy Patryk Wyłupek
18' Unia Kosztowy Patryk Wyłupek Patryk Snarski
14' Unia Kosztowy Marcel Kapusta Daniel Proksa
6' Unia Kosztowy Adam Kubica Patryk Snarski
4' UKS Ruch Chorzów

Nikt chyba się nie spodziewał takiego wyniku końcowego nie mówiąc już o samym przebiegu!

Drużyna chorzowskiego UKSu, to team, który "gra w piłkę". A my lubimy takie potyczki..

Nasze spotkanie miało dramatyczny przebieg. Bramkę tracimy już w 4', przy niefrasobliwości naszej defensywy 0-1. Odpowiadamy niemal natychmiast. W 6' dośrodkowanie Patryka Snarskiego wykorzystuje Adam Kubica głową po potężnym wyskoku. Adam przeskoczył obrońcę oraz bramkarza o dobre pół metra (patrz zdjęcie)! 1-1. Ten gol dodał nam animuszu. Gramy pewnie i skutecznie. Jedną z koronkowych akcji w poprzek pola karnego finalizuje Marcel Kapusta przy asyście Daniela Proksy. 2-1. Nie minęło kilka minut a wracający po kontuzji Patryk Wyłupek podwyższa na 3-1 po strzale głową. Doskonała wrzutka (kolejna!) "Snikersa". "Badyl" dziesięć minut później miał już dublet. Po wybitej piłce decyduje się na techniczne uderzenie zza pola karnego i lobem umieszcza piłkę w siatce. 4-1. Przerwa. Kto się spodziewał?

Po zmianie stron chcieliśmy kontynuować sposób gry. Jednak stało się zupełnie inaczej. Wysokie prowadzenie, zamiast luzu, wprowadziło stres. Wydarzyło się to co w meczu Holandia - Ukraina w trwających ME.  W ciągu pięciu minut, rywale doprowadzają do remisu! Udało nam się "otrzepać" po tym knockdown'ie. Powoli wracamy na swoją ścieżkę. W 60' rajd Adama Sosnowskiego daje nam rzut karny. Sosna tylko faulem mógł być powstrzymany. Do wykonania podszedł Danio. Dawno nie widziałem tak przemyślanie wykonanego i skutecznego rzutu karnego. Chyba... u tego z 9 na plecach. Robert mu było i gra w reprezentacji naszego kraju. ;) Wychodzimy na prowadzenie 5-4. I... znowu paraliż. Kontra gości i w 63' kolejny remis. Trwa wymiana ciosów. Nas ratuje, świetnie dysponowany Szymon Purzyński. My powinniśmy mieć wyśmienitą okazję na końcowe zwycięstwo. Wychodzącego z własnej połowy (jestem o tym przekonany!) Marcela wypuszcza Badyl. Marcel popędziłby sam na chorzowską bramkę! Sędzia odgwizduje spalonego...

Kończymy remisem, który pozostawia niedosyt. Jednak musimy być dumni z chłopaków! Na tle wymagającego zespołu, potrafili pokazać swoją wartość. Wyjść na wysokie prowadzenie. Odbudować się po utracie trzech bramek w krótkim czasie. Brawo! Podtrzymać formę do końca. Mamy jeszcze dwa spotkania z mocnymi rywalami. Gramy u siebie. Zachęcam do obejrzenia naszego meczu i dopingu. Do zobaczenia!

2021-06-13 10:00