2021-06-26 12:24  -  MD

Ostatnie mecze ligowe

Ostatni tydzień treningowy był dla naszych zawodników szczególnie intensywny, gdyż rozgrywaliśmy dwie zaległe kolejki IV LO Orlik E2 grupy 4. Pierwszy mecz to poniedziałkowe starcie ze Spartą Katowice. Upalna pogoda wyraźnie "nie leżała" naszym zawodnikom- pierwsza połowa to festiwal błędów indywidualnych które skrzętnie wykorzystywali nasi rywale. Po drugiej stronie dobra gra bramkarza Spartan powoduje że na przerwę schodziliśmy przegrywając 0-6. Druga połowa to zupełnie inne oblicze naszej drużyny. W 39" sygnał do odrabiania strat daje swoją bramką Tuszyński. Rzucamy się do ataku, raz po raz nękając defensywę przeciwników. Ostatecznie aplikujemy Sparcie jeszcze 5 bramek, jednak brakuje nam minut do uzyskania korzystnego rezultatu- przegrywamy ten mecz 6-7.

Unia w składzie: Zięba (Br), Brożek, Opałka, Filipek, Iwaniak, Tuszyński, Durał, Deinek, Pytlasiński

Bramki: Tuszyński x2, Pytlasiński x2, Deinek, Filipek

W czwartek ligę kończyliśmy meczem z APN-em Katowice. Od początku spotkania musimy gonić wynik gdyż już w 2" potężna bomba z rzutu wolnego wyprowadza naszych przeciwników na prowadzenie. Nie zrażając się straconą bramką cały czas prowadzimy grę starając się tworzyć akcje od własnej bramki. Drużyna z Katowic ustawiona defensywnie, nastawiona była na kontrataki i wykorzystanie szybkich zawodników z przodu. Wyrównana pierwsza połowa kończy się dla gości wynikiem 2-3. W przerwie mówimy sobie kilka motywujących zdań, wiedząc że jesteśmy w stanie odwrócić losy tego spotkania. Niestety to Katowiczanie pierwsi dochodzą do głosu podwyższając wynik do 2-5. Na szczęście wtedy Unici pokazali prawdziwą wolę walki i zaangażowanie rzucając się do ataku na bramkę APN-u . W przodzie prym wiedli Wszołek i Krawczyk (oboje skompletowali hattricka) wspomagani przez świetnie grającego w defensywie Pieprzyka oraz dobrze dysponowanego na bramce Wysogląda. W 57" wychodzimy na prowadzenie 8-7 którego już do końca nie oddajemy!

Unia w składzie: Gomułka/Wysogląd (Br), Pieprzyk, Swoboda, Krawczyk, Wszołek, Konowalski, Chojkowski, Rotko, Romańczuk

Bramki: Wszołek x3, Krawczyk x3, Pieprzyk, sam.

Ostatecznie zmagania ligowe kończymy na 6 miejscu. Brawa dla wszystkich chłopaków reprezentujących barwy Unii i do zobaczenia w przyszłym sezonie!