2018-11-12 12:53  -  jac

Koniec sezonu rozgrywkowego.

Herb klubu Unia Kosztowy
Herb klubu MKS Zaborze Zabrze

Unia Kosztowy

vs

MKS Zaborze Zabrze

1

:

4

Przebieg meczu:

Minuta Klub Imię i nazwisko Akcja Asysta
92' MKS Zaborze Zabrze
81' MKS Zaborze Zabrze
60' Unia Kosztowy Szymon Siwek
58' MKS Zaborze Zabrze
18' Unia Kosztowy Patryk Jarosz
12' MKS Zaborze Zabrze

Pierwsza/ostatnia kolejka II Ligi Wojewódzkiej A1.

Ostatni mecz sezonu (który właściwie był pierwszym w terminarzu) rozegraliśmy w Święto Niepodległości - 11.11 o 11.00.

Mając na uwadze powagę wydarzenia, mecz poprzedziliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu. Za co dziękuję sędziom, rywalom oraz publiczności.

Wynik tego meczu, miał być sprawą drugorzędną. Mieliśmy pokazać co potrafimy. Poparte charakterem - chcieliśmy zatrzeć niekorzystny wizerunek tego sezonu. Przebieg spotkania, łudząco podobny do poprzedniego. Bardzo dobra pierwsza połowa, w drugiej się "rozsypujemy". 

Z pewnością wpływ na powyższe, mają wymuszone zmiany (ze względów regulaminowych) naszego lidera - Patryka Jarosza, który otrzymuje coraz więcej minutowych szans w pierwszej drużynie Kosztowskiej Unii. Dodatkowo, bardzo "krótka" ławka rezerwowych, nie pozwala przeprowadzenie optymalnych roszad.

W tym meczu było dużo walki, całej naszej ekipy. Każdy włożył w to spotkanie ile mógł. Dziękuję za to wszystkim zawodnikom. O rozstrzygnięciu spotkania, zdecydowały walory sportowe. Należy też pamiętać, że graliśmy z liderem, który wygrał wszystkie swoje mecze.


Kilka słów podsumowania sezonu - jesieni.

Kadra.

Rozpoczynając treningi w sierpniu, po kilku rezygnacjach była obawa o istnienie grupy. Jednak na początku września, zjawiło się 11 nowych zawodników i w sile 26 graczy, można było przystąpić do budowania zespołu. Z różnych przyczyn do końca sezonu dotrwali tylko nieliczni. Najlepiej wkomponowali się w zespół: Bończyk, Kużdżał, Kudyba, Szula i Urbański. Jeszcze inni, jedynie z "doskoku" "próbują" trenować. Co, przy i tak ograniczonej ilości zajęć, nie przynosi pozytywów. Ta drużyna przetrwała (i przetrwa!) dzięki naszemu "żelaznemu szkieletowi": Guzik, Jarosz, Morawski, Siwek, Smaza, Trzop, Wilk, Żyła wspomagani przez: Majewskiego, Sarka, Wybrańca. Najbardziej cieszy fakt, co jest poparciem rozwoju i nagrodą za ciężką pracę, że zawodnicy: Jarosz, Guzik, Siwek, Trzop, Wilk, Żyła mają możliwość trenować z pierwsza drużyną. Jarosz, jest już jej stałym zawodnikiem a pozostali mają na to duże szanse! Pozostałych również zachęcam do zwiększenia wysiłku!

Liga.

Z "urzędu" dostaliśmy się do II Ligi Wojewódzkiej. Mimo zapału i ambicji, trzeba powiedzieć, że to dla nas nieco za wysoki poziom. Mimo, że przegraliśmy 9 z 10 spotkań, to nie wszystkie były sromotną porażką. Były pechowe jednobramkowe porażki. Były mecze, gdzie końcowy wynik, zupełnie nie oddawał przebiegu spotkania. Otrzymaliśmy też kilku bolesnych lekcji. Dziękujemy. Wyciągniemy z nich naukę. Wygraliśmy tylko jeden mecz, na co "zasłużyliśmy" z przebiegu całego sezonu. 

Po sezonie.

Wciąż jesteśmy w treningach. Trenujemy cały czas na obiekcie Unii. Poniedziałek, środa 19.00 oraz piątek 18.00. Liczę na frekwencję! W planach mam jeszcze kilka sparingów oraz dwa turnieje halowe. Szczegóły wkrótce.

Zapraszam również, nowych, chętnych zawodników do zasilenia naszej drużyny. 

Dziękuję.

Na początku - Drużynie. Za pracę na treningach i atmosferę. Za wysiłek w każdym meczu, nie zważając na wyniki. Dzięki chłopaki! Kolejna osoba, to Pan Dziadek Kierownik: Marian Henel. Jego praca i zaangażowanie w drużynę i klub jest nieoceniona! Dziękuję "Maniuś"! Dziękuję również Rodzicom. Za Wasze słowa: czasem otuchy, czasem krytyki a nieraz uznania. Jestem wdzięczny :)


Pozdrawiam,

trener Jacek Konowalski
Dane meczowe:

Data rozgrywek:
2018-11-11 11:00
Gospodarze:
Unia Kosztowy
Goście:
MKS Zaborze Zabrze

Skład:

Zawodnik Pozycja Czas Zmiennik
Sebastian Morawski bramkarz
Dawid Żyła obrońca
Dominik Smaza obrońca
Mateusz Trzop obrońca
Patryk Szula obrońca (80') Denis Bończyk
Mikołaj Guzik pomocnik
Szymon Siwek pomocnik
Andrzej Urbański obrońca/pomocnik
Patryk Jarosz pomocnik/napastnik (46') Mateusz Kudyba
Patryk Kużdżał pomocnik/napastnik
Tomasz Wybraniec obrońca/pomocnik (75') Konrad Majewski