Unia Kosztowy

0

:

4

51' Unia Kosztowy Mateusz Pietrowski
46' Unia Kosztowy Adam Ślęzak
43' Unia Kosztowy Wojciech Gurzkowski
40' Unia Kosztowy Wojciech Gurzkowski

W niedzielę 5 września w 2 kolejce Młodzików rocznika 2010, na wyjeździe zmierzyliśmy się w derbowym pojedynku z drużyną Lechii Mysłowice. Po rozpoczęciu meczu byliśmy bliscy zdobycia najszybszej bramki w naszych występach bo już w 30 sekundzie meczu po strzale ,,Gruszki" piłka obija spojenie... I tak do końca pierwszej połowy cały czas atakowaliśmy jednak piłka za nic nie chciała wpaść do bramki bo albo na drodze stawał jej bramkarz kapitalnie interweniując w tym meczu kilkukrotnie, albo słupki. Do przerwy wynik meczu nie zmienił się i pomimo, iż nasi rywale nie oddali strzału to nie wiele brakło byśmy sami wbili sobie bramkę - tak się kończy podanie do własnego bramkarza w światło bramki-na szczęście udaje się opanować sytuację! Do przerwy wynik bezbramkowy. Nasi rywale głęboko cofnięci bardzo dobrze się asekurowali i dopóki starczyło im sił dawali z siebie wszystko (a na posterunku cały czas świetnie spisywał się golkiper gospodarzy). W końcu w 40' na listę strzelców wpisuje się Wojciech Gurzkowski gdzie piłka po odbiciu od bramkarza wturlała się do bramki a 3 minuty później ten sam zawodnik już pewnym strzałem podwyższa wynik meczu na 2:0! Po tej sytuacji już zaczynało wszystko wychodzić i stwarzaliśmy sobie sytuacje za sytuacja i już w 46 minucie meczu prowadzimy 3 bramkami a wynik po strzale z pół-dystansu podwyższa Adam Ślęzak. Na koniec po kapitalnym uderzeniu z lewej nogi w długi róg (prawonożnego zawodnika) Mateusz Pietrowskiego  podwyższamy wynik i ustalamy końcowy wynik 0:4. Cały mecz był pod kontrolą nasi zawodnicy utrzymywali się przy piłce jednak w kilkudziesięciu sytuacjach decyzje podejmowane przez zawodników nie były właściwe lub ich czas działania był spóźniony także mamy nad czym pracować przez 2 najbliższe treningi bo już w środę kolejny mecz ligowy na własnym obiekcie z drużyną TS AKS Chorzów. Warto dodać, iż w naszej drużynie debiut w meczu ligowym zanotowała aż 4 zawodników z rocznika 2011: Seweryn Dominik, Lityński Szymon, Waziński Jakub, Piotrowski Krzysztof i bardzo dobrze wkomponowali się w zespół oraz zdobyli cenne doświadczenie w meczu piłki 9-osobowej !

2021-09-05 13:00