2018-12-02 15:17  -  rusrus

Turniej w Chorzowie

1 grudnia wzięliśmy udział w 1 edycji turnieju organizowanego przez szkółkę piłkarską Espanola i miasto Chorzów. Turniej miał na celu sprawdzenie drużyny na tle takich zespołów  jak Ruch Chorzów, Stadion Śląski, Espanola, Sparta Katowice, Grunwald Ruda Śląska. Mecze trwały po 10 min i system rozgrywkowy każdy z każdym.

Stadion Śląski 1:3 Unia Kosztowy
Na pierwsze 3 minuty pierwszego meczu niektórzy nasi zawodnicy jeszcze nie dojechali, zostawali w tyle i dawali sie wyprzedzić przeciwnikowi w przyjęciu piłki czego konsekwencją była strata bramki, na szczęście zmotywowało to naszych chłopaków i jeszcze przed zmianą pierwszej czwórki Bartek Rusek dał nam wyrównanie a Maks Puchalski strzelił na 2:1. Po 5 min na boisku pojawiła się druga czwórka która podwyższyła po golu Roberta Pnioka na 3:1 i dowiozła korzystny wynik do końca.

Sparta Katowice 1:0 Unia Kosztowy
Od pierwszej minuty meczu Sparta postawiła twarde warunki i momentami bardzo agresywną grę, zostaliśmy zamknięci na własnej połowie ale to nie przestraszyło naszych chłopaków do budowania akcji od własnej bramki, dzięki czemu odgrażaliśmy się groźnymi kontrami, gdzie niewiele brakowało żeby wyjść na prowadzenie ale niewykorzystane sytuację się mszczą i tracimy bramkę, druga czwórka wyszła już odważniej na przeciwnika lecz nie potrafiła znaleźć sposobu na bramkarza Sparty, warto jeszcze dodać że gdyby nie nasz bramkarz Stasiu Sikora to wynik mógłby być wyższy.

Espanola 1:2 Unia Kosztowy
Zmiana ustawienia, roszady w czwórkach, rozmowa z trenerem i chłopcy wychodzą odważnie pewnie i wiedząc co mają zrobić na boisku czego efektem jest szybkie objęcie prowadzenia po golu Roberta Pnioka, po golu Unici grają dalej swoje i Bartek Kubeczko podwyższa wynika na 2:0, w połowie meczu zmiana czwórki i lekka trema naszych czego konsekwencją jest w ostatnich minutach strata gola.

Unia Kosztowy 2:0 Ruch Chorzów
Przyszło nam się zmierzyć z wielką marką na Śląsku, gdzie chłopcy wiedzieli z kim grają, nie związało im to nóg wręcz odwrotnie, wyszli na boisko jak po swoje, zamknęli Ruch na ich połowie, nie odstawiali nóg, w każdej piłce byli o sekundę szybsi niż przeciwnik, bramki dla nas zdobywali Krystian Sitek i Maks Puchalski

Unia Kosztowy 1:1 Grunwald RŚ
Mecz walki, gdzie każdy chciał strzelić bramkę ale bał się otworzyć by nie stracić, niestety Grunwald strzelił nam pierwszy bramkę i próbował sie zamknąć na własnej połowie i wyprowadzać groźne kontry. Po wejściu drugiej czwórki mieliśmy więcej sytuacji czego wynikiem jest gol Filipa Kwiatkowskiego który odebrał piłkę przeciwnikowi i posłał piłkę do siatki.

Założyliśmy sobie z chłopakami cel na ten turniej że zwracamy uwagę na budowanie akcji od tyłu i dokładne podania, chłopcy wywiązali się z tego założenia w 100% z czego jestem zadowolony, mimo niekorzystnego wyniku nie próbowaliśmy uciekać do najprostszych rozwiązań tylko dalej budowaliśmy grę od swojej bramki bez wybijania na oślep i w przód.