2

:

2

58' MKS Mysłowice
27' Unia Kosztowy Krystian Sitek Dominik Sochacki
25' Unia Kosztowy Piotr Blaut
22' MKS Mysłowice

Mecze derbowe rządzą się swoimi prawami ale ten mecz był całkowicie inny. Przeciwnicy zaskoczyli nas taktyką ustawili się całą drużyną na własnej połowie w ogóle nas nie atakując a my mając dużo czasu i przestrzeni nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Trudno mi nawet kogokolwiek wyróżnić może za wyjątkiem Wojtka Kolbusza który był pewnym punktem naszej obrony chociaż ona nie miała za dużo pracy. W pierwszej połowie to my prowadziliśmy grę ale nie potrafiliśmy zagrozić bramce przeciwnika przez nerwowe niedokładne podania i błędne decyzje co do kierunku podania oraz przez indywidualne akcje gdy kolega był dobrze ustawiony lub brak indywidualnych akcji gdy była do tego możliwość. W 22' tracimy bramkę po prostej stracie ostatniego obrońcy w środku boiska i wyjściu sam na sam z naszym bramkarzem. Kilka podpowiedzi podczas zmian powoduje że zaczynamy stwarzać sytuacje strzeleckie ale szczęście i umiejętności w tym meczu nie były po naszej stronie. W 25' kapitalny strzał Blaut z rzutu wolnego w samo " okienko " mamy remis 1 : 1 a w 27' wreszcie podanie między obrońców wyjście sam na sam z bramkarzem Krystiana Sitek strzał po ziemi i na przerwę schodzimy prowadząc 2 : 1. W drugiej połowie goście zaatakowali odważniej stwarzając sobie sytuacje bramkowe ale to my mieliśmy je bardziej konkretne jak ta z 14' kiedy piłka po strzale Blaut trefiła w słupek a między 20' i 23' czterokrotnie jesteśmy sam na sam z bramkarzem a raz z 3m do pustej bramki nasz zawodnik strzela nad poprzeczką. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i w 28' zamieszanie w naszym polu karnym wykorzystują goście i wydawało się w niegroźnej sytuacji oddają strzał doprowadzając do remisu 2 : 2.

Trudno trzeba zapomnieć o przykrym incydencie pracować na treningach aby w następnych meczach znów zagrać na poziomie prezentowanym na ostatnim meczu w Siemianowicach.

2021-10-10 13:30