2019-01-02 10:53  -  Unia Kosztowy

Składki 2019

Składki 2019

Informujemy, że składka członkowska w Akademii Piłkarskiej Unii Kosztowy wyniesie w styczniu 2019 roku 100 zł. Kwota ta zostanie obniżona w momencie, gdy otrzymamy informację o przyznaniu klubowi dotacji miejskiej oraz po decyzji o przejęciu przez Miasto utrzymania obiektu.

Poniżej uzasadnienie tej decyzji.

Klub we wrześniu 2018 roku wystosował pismo do Prezydenta Miasta z prośbą o przejęcie utrzymania kosztowskiego obiektu sportowego z dniem 01.01.2019. Do dzisiaj nie otrzymaliśmy na nasz wniosek odpowiedzi. Koszty ponoszone przez klub i sponsora klubu wynosiły dotychczas 85 – 100 tys. zł rocznie. Byliśmy tutaj wyjątkiem, bo inne kluby korzystały z miejskiej bazy nie płacąc kosztów utrzymania. Jeżeli miasto zdecyduje się przejąć koszty obiektu (tak jak utrzymuje boiska MKS Mysłowice, Lechii Mysłowice czy hali na Bończyku) i utrzyma poziom wsparcia dotacyjnego, składka zostanie obniżona do 75 zł w następnych miesiącach. Decyzja o wysokości dotacji ma zapaść do końca stycznia, wtedy poinformujemy o ile obniżona zostanie składka na następne miesiące 2019 roku.

Przy okazji informujemy, że składka rodzeństwa będzie tak jak dotychczas o 10 zł niższa (90 zł w styczniu). Istnieje także możliwość obniżenia składki ze względu na trudną sytuację finansową rodziny – decyzję o obniżeniu podejmuje zarząd na pisemny wiosek zainteresowanej osoby.

Pierwszy raz w historii Akademii podjęliśmy decyzję o tak istotnych podwyżkach. W przypadku gdyby powyższe argumenty nie były dla Państwa wystarczająco jasne, zapraszamy do kontaktu bezpośredniego.