2018-06-18 10:08  -  Unia Kosztowy

2 miejsce w 3 lidze wojewódzkiej

2 miejsce w 3 lidze wojewódzkiej

UNIA  KOSZTOWY  -  GKS  KATOWICE      1  :  1      [  1 : 0  ]

BRAMKA:   PUKOCZ

ASYSTA:   BOŻEK 

 Aby awansować do 2 ligi musieliśmy strzelić GKS cztery bramki nie tracąc żadnej lub wygrać różnicą 5 bramek. Ostatnio moja drużyna była w dużym gazie strzelając Zagłębiu i Ruchowi po 4 bramki więc nie było to zadanie nie do wykonania ale nieobecność mojego najlepszego strzelca wykańczającego akcje zespołu wlała trochę niepewności. Mimo wszystko zaczęliśmy bardzo dobrze uzyskując wyraźną przewagę i co chwilę stwarzając sytuacje bramkowe ale zabrakło spokoju i precyzji w ich wykończeniu. Część zaprezentowana jest na filmiku część zanotowana na dyktafonie. Dopiero w 28' udało się nam zdobyć gola gdy po kapitalnej akcji prawie całego zespołu Bożek wykłada piłkę Pukoczowi a ten strzela do pustej bramki i do przerwy 1 : 0. Całkiem inaczej wyglądałby mecz w drugiej połowie gdyby Ruch wygrał u siebie z Zagłębiem bo nam wtedy wystarczyłoby tylko wygrać z GKS nawet jedną bramką. No cóż zawalone mecze ze Stadionem 1 : 1 i przez sędziego z UKS Ruch 2 : 2 spowodowały że musieliśmy jeszcze trafić 3 razy do bramki GKS. Trochę odezwały się demony złego przygotowania kondycyjnego do sezonu [ przepraszam wyciągnąłem już z tego wnioski ] zabrakło sił przez co goście mieli więcej czasu na rozegranie piłki a nasze akcje były wolniejsze mniejszą ilością zawodników i mniej dokładne a mimo to w końcówce dwukrotnie w zamieszaniu pod bramką przeciwnika zabrakło tylko dotknięcia żeby wepchnąć piłkę do bramki. Goście wykorzystują grę przez cały mecz na granicy spalonego i po podaniu w uliczkę i błędzie lewego obrońcy który nie wyszedł za akcją strzelają wyrównującego gola. Mecz mógł się podobać spotkały się dwie bardzo dobre drużyny i co najważniejsze nikt nie udawał że jest faulowany tylko po stracie piłki szybko wstawał z murawy i wracał żeby ją odzyskać. Gratulujemy drużynie GKS awansu i życzymy powodzenia i myślę że po postępach jakie robimy w każdym sezonie [ jesień 2017 - 4 miejsce ze stratą 15 pkt ; wiosna 2018 - 2 miejsce i walka do końca o awans ] już po rundzie jesiennej będziemy cieszyć się z 2 ligi wojewódzkiej. Panowie jestem z Was bardzo dumny i gratuluję bardzo dobrej postawy szczególnie w rundzie rewanżowej którą wygraliśmy zdobywając 17 pkt [ tylko dwa remisy ] GKS - 15 a Ruch tylko 10. 

Piwowarczyk [ 30' Urbańczyk ] - Cieplok  Kryjak  Karczewski - Rak  Jamrozik - Bożek  Wilk  Pukocz     oraz zmiennicy: Ścierski  Szmołda  Filec  Anglart  Kępa  Ciepły

Trenujemy poniedziałek piątek o 16.00 wtorek wolny ze względu na mecz Polski a w sobotę najprawdopodobniej zakończenie sezonu chociaż trenujemy do końca czerwca. Rodziców zawodników wyjeżdżających na obóz proszę o wpłatę reszty pieniędzy.