2019-02-10 19:33  -  rusrus

Małymi krokami do przodu.

Małymi krokami do przodu.

W zeszłą niedzielę zajęliśmy czwarte miejsce podczas "Święta futbolu" organizowanego przez nasz klub. Tydzień później wracamy z turnieju z Siemianowic schodząc z najniższego stopnia podium. Trzecia lokata to efekt czterech zwycięstw i dwóch przegranych. Turniej organizowany przez UKS Jedność Siemianowice miał formułę "każdy z każdym". W fazie zasadniczej turnieju rozegraliśmy pięć meczy.

Unia Kosztowy - Olimpia Piekary Śląskie (7:0)

Wczesna pora turnieju przeszkodziła bardziej zawodnikom z Piekar Śląskich. Nasi chłopcy swobodnie rozgrywali piłkę i byli skuteczni w obronie i ataku.

Unia Kosztowy - MKS Siemianowice (3:0)

Przeciwnik chyba wystraszony naszą formą z pierwszego meczu. Wygrywamy gładko i rosną apetyty zawodników.

Unia Kosztowy - UMKS Czechowice-Dziedzice (1:0)

Trzecie zwycięstwo z rzędu nie przyszło łatwo, chociaż przewaga naszego zespołu była wyraźna. Schody w turnieju miały dopiero się zacząć.

Unia Kosztowy - UKS Jedność Siemianowice (0:3)

Mecz z gospodarzami turnieju przegraliśmy na samym początku (a być może jeszcze przed meczem). Mieliśmy sytuacje strzeleckie, ale brakło skuteczności a przeciwnik punktował jak wytrawny bokser. Nie było nokautu, ale przegrana wyraźna.

Unia Kosztowy - Polonia Łaziska (2:4)

Formuła turnieju przewidywała, że po cyklu meczów "każdy z każdym", zespoły grały o miejsca w turnieju według pozycji zajętych w tabeli zasadniczej. Pierwsze dwa zespoły miały grać o miejsce pierwsze. Zespoły z pozycji trzy i cztery o miejsce trzecie. Piąty i szósty zespół o miejsce piąte. Mecz z Łaziskami był o awans do finału.

Początek to zdecydowana gra zawodników Polonii okraszona dwoma bramkami. Nasi chłopcy nie złamali się i doprowadzili do remisu. Końcówka należała jednak do Polonistów i to oni zajęli drugie miejsce w tabeli wchodząc do finału. Nam została walka o trzecie miejsce.

Unia Kosztowy - Olimpia Piekary Śląskie (4:1)

Ten mecz należał do nas. Pewne zwycięstwo i trzecie miejsce dla Unii Kosztowy. Mały krok do przodu. Wracamy z pucharem i medalami. Brawa dla wszystkich zawodników i dla rodziców za doping.


Jutro rozgrywki organizowane przez MOSiR Mysłowice i w planie jeszcze dwa turnieje w marcu. Małymi krokami do przodu!

Skład Unii: Sikora Stanisław, Guzik Bartek, Kubeczko Bartek, Młyńczak Filip, Kubiczek Oskar, Pniok Robert, Bartek Rusek, Kwiatkowski Filip, Pałka Filip, Dymanus Tymek,  Sitek Krystian, Blaut Piotr

Klasyfikacja końcowa

1. Polonia Łaziska

2. UKS Jedność Siemianowice

3. Unia Kosztowy

4. Olimpia Piekary Śląskie

5. MKS Siemianowice

6. UMKS Czechowice-Dziedzice