2019-02-11 15:11  -  jac

Rocznik 2001 - misja zakończona.

Rocznik 2001 - misja zakończona.

Celem każdej Akademii Piłkarskiej jest dostarczenie zawodników do piłki seniorskiej.

Podejmując się tego zadania, przy tworzeniu naszej Akademii w roku 2011, ten cel nadrzędny również nam przyświecał. Będąc na początku naszej szkoleniowej drogi, nie spodziewaliśmy się , że czas minie tak szybko! Nasi podopieczni od których zaczynaliśmy (ur. 2001) są już w wieku dojrzałym do próby sił w "dorosłej" piłce. Oczywiście, nie wszyscy. Co jest rzeczą naturalną. Wiele badań naukowych oraz codzienne sportowe życie, potwierdza regułę: "jeżeli z grupy dziecięcej dotrze jeden zawodnik, do gry w piłce seniorskiej, to to jest sukces tego rocznika". Nam radości z tego faktu, dostarczyło kilku zawodników! O ile, na pełny angaż w "seniorce" naszych wychowanków, przyjdzie nam jeszcze poczekać, to jesteśmy pewni, że niedługo tak się stanie! Nasi trenerzy, przekazując swoją wiedzę i pasję, dali chłopakom podstawy do rozwijania swoich umiejętności w renomowanych Akademiach Piłkarskich, bądź możliwość gry w pierwszych drużynach ościennych klubów.

Wyliczając:

  • Szymon Gemborys - Ruch Chorzów CLJ
  • Daniel Skrzydło - Stadion Śląski Chorzów A1
  • Adrian Kociuba - GKS Katowice A1
  • Patryk Jarosz - UNIA Kosztowy 1 drużyna
  • Mikołaj Guzik - MKS Mysłowice 1 drużyna
  • Szymon Siwek - Stal Chełm Śl. 1 drużyna

Kilku jeszcze, pozostaje w kregu zainteresowania naszej pierwszej drużyny, min: Patryk Wilk czy Mateusz Trzop.


Misja tego rocznika, została w pełni zrealizowana!

Nie spoczywamy jednak na laurach. Te małe "sukcesiki" są motorem napędowym do dalszych działań naszej kadry trenerskiej. Kolejni, rokujący zawodnicy, są pod opieką wykwalifikowanej ekipy pasjonatów piłki nożnej. Na kolejne "perełki" nie przyjdzie nam długo czekać... :))


Ze swojej strony, chciałbym podziękować za te siedem sezonów (3,5 roku) wszystkim zawodnikom, którzy "przewinęli" się przez ten rocznik. Było ich kilkudziesięciu...

Bończyk Denis, Buchała Łukasz, Cieplik Bartosz, Czech Adam, Fafiński Bartosz, Golak Patryk, Gorączko Jakub, Guzik Mikołaj, Haładus Sebastian, Haśnik Grzegorz, Jamrozy Dawid, Jarosz Patryk, Karwat Sebastian, Kasperczyk Paweł, Kociuba Adrian, Kordjaka Dominik, Kot Kamil, Krzemień Przemysław, Kudyba Mateusz, Kupich Michał, Kużdżał Patryk, Majewski Konrad, Morawski Sebastian, Niedbałka Kamil, Nowek Igor, Poloczek Łukasz , Sarek Radek, Siwek Szymon, Skrzydło Daniel, Smaza Dominik, Stylok Szymon, Szula Patryk, Tasarz Dominik, Trzop Mateusz, Turek Szymon, Urbański Andrzej, Wilk Patryk, Wybraniec Tomasz, Zalewski Jan, Żyła Dawid.

Mimo, że nie wszyscy byli w tej grupie w tym samym czasie, to każdy z Was, wnosił wiele do życia drużyny a ja sam mogłem się wiele od Was nauczyć. Mam nadzieję, że i Wy skorzystaliście z mojej wiedzy w 100%. Tych, pozostających "w grze", będę bacznie obserwował. ;) Powodzenia!

Dziękuję, również Rodzicom za aktywny udział w życiu klubu UNIA Kosztowy. Za słowa krytyki oraz uznania. ;)

No i naszemu Panu Dziadkowi Kierownikowi Marianowi Henelowi! Za pomoc w ogarnięciu tej ekipy i podczas meczów! Dziękuję Panie Marianie! :)


Do zobaczenia! I hope so... XD


ps. Info dla pozostałych czynnych zawodników:

- Andrzej Urbański, Patryk Szula - koniec wypożyczenia, powrót do MKS M-ce

- Patryk Wilk (mecze ligowe), Mateusz Trzop, Sebastian Morawski, Konrad Majewski, Dominik Smaza - przejście do grupy trenera Szabrańskiego