3

:

3

10 kolejka II Ligi Wojewódzkiej

Mecz w którym przebieg był daleki od ideału w naszym wykonaniu. Bardzo długo trwała adaptacja do warunków boiskowych. Zarówno nawierzchni jak i kąta nachylenia. Rudzka "Maracana" na Uranii to nic przy tym... ;)

Mecz otwieramy fatalnie, bo stratą dwóch bramek. Pierwsza w dość biernej postawie obrony przy wrzutce, a druga to wynik niefrasobliwości Daniela Proksy, który faulował w narożniku pola karnego. Jednak niezrażeni próbowaliśmy wyjść na prostą. Już w 21' otrzymujemy swoją idealną szansę. Po rzucie rożnym i uderzeniu głową Adama Kubicy, obrońca zatrzymuje piłkę ręką i sędzia dyktuje rzut karny oraz pokazuje winowajcy czerwoną kartkę. Do karnego podchodzi, raczej pewny egzekutor - Daniel Proksa. Zły strzał broni bramkarz. Zmarnowana okazja. Szkoda. Do przerwy nic się nie zmienia. Przegrywamy dwoma bramkami. Na domiar złego nasz bramkarz - Szymon Purzyński wybił palec. Grał jednak z kontuzją do końca.

Po zmianie stron, mocno pracowaliśmy aby złapać kontakt bramkowy. W 50' Kubica otrzymuje świetne podanie od Wiktora Pieczary i mamy pierwszą bramkę. Kiedy wydawało się, że mamy mecz pod kontrolą, tracimy kolejną po rzucie rożnym. Wynik 3-1. Szaleńczo rzuciliśmy się do ataku. Gospodarze skupili się na niskiej obronie i ciężko było przedrzeć się przez ich zasieki. Jednak drużyna Unii zareagowała prawidłowo. Szukaliśmy swoich szans podaniami prostopadłymi i w stałych fragmentach. I to właśnie w taki sposób zdołaliśmy odrobić straty. Ponownie kapitan Adam Kubica wyciągnął nas z opresji. Najpierw po podaniu Oskara Chahowskiego w 75' strzela na 3-2. Kilka minut później, w wyśmienitej okazji, po jego uderzeniu obrońca wybija piłkę z linii. Gramy do końca. W ostatnim rzucie rożnym, Proksa idealnie dośrodkowuje. Nasz schemat zadziałał ponownie. PIŁKARZ KUBICA pakuje z głowy gola na remis w ostatniej minucie meczu!

Brawa dla Unitów za walkę do samego końca w niesprzyjających okolicznościach "przyrody". Ktoś powie: "graliście przez 70 minut w przewadze jednego zawodnika i tylko remis?" Kto był ten widział jak mecz przebiegał, co mogliśmy a czego nie. Jak zareagował przeciwnik. Piłka młodzieżowa, wciąż rządzi się swoimi prawami. A gorące głowy (w naszej drużynie) zapominają o dyscyplinie taktycznej oraz hierarchii w drużynie. Czego skutkiem może być przedwczesne zejście z boiska. Nawet bez wprowadzenia innego zawodnika.

Za tydzień ostatni mecz rundy. Gramy ciekawie i nasze mecze są emocjonujące. Zapraszamy do kibicowania w niedzielę o godz. 10.00 na boisko w Kosztowach!