2022-11-20 21:34  -  jakada

Juventus PŚl. - Unia Kosztowy/MLF - podsumowanie

Juventus PŚl. - Unia Kosztowy/MLF - podsumowanie

Sobotni mroźny poranek spędziliśmy w Piekarach Śląskich, gdzie z zespołem o renomowanej nazwie - Juventus rozegraliśmy spotkanie sparingowe.

Zespół z Piekar w swojej lidze - Bytom: IV liga okręgowa D2 Młodzik - może pochwalić się 8 zwycięstwami, nie remisując oraz nie ponosząc żadnej porażki. Spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy oraz wyrównanego spotkania... Jednak Unici od początku spotkania przejęli inicjatywę, zachowując optymalne funkcjonowanie linii defensywy przy jednoczesnej, zdecydowanie lepszej niż w poprzednich spotkaniach, aktywności w linii ataku. Stworzyliśmy sporo sytuacji bramkowych, kilka wykorzystując.

Dążymy jednak do tego, aby nawet w przypadku słabiej dysponowanego przeciwnika, nasza gra wyglądała jeszcze lepiej... skuteczność wygranych pojedynków 1x1, celność podań oraz finalizacja muszą być na zdecydowanie lepszym poziomie.Tego samego dnia ekipa Unii Kosztowy wzięła również udział w KSSE Młodzieżowej Lidze Futsalu organizowanej przez Śląski Związek Piłki Nożnej w Parku Pszczelnik w Siemianowicach Śląskich.

Trzy spotkania rozegrane w 20 minutowym wymiarze czasowym, wymusiły na zawodnikach Unii wysoką intensywność, która w przypadku halowych rozgrywek jest elementem nieodzownym. Mimo że cały rok trenujemy na "trawie" każda inna odmiana piłki nożnej jest w wszechstronnym szkoleniu mile widziana. Dynamika działania w tym szybkość podejmowania decyzji na pewno będzie procentować równie w trawiastej odmianie piłki nożnej. Unitom zaangażowania oraz chęci odmówić nie można, jednak w wielu przypadkach proste błędy ustalały końcowy rezultat spotkań.