2022-11-28 10:01  -  jakada

Unia Kosztowy - Górnik Wesoła oraz MLF - 26.11

Unia Kosztowy - Górnik Wesoła oraz MLF - 26.11

Weekend rozpoczęliśmy meczem sparingowym z drużyną Górnika Wesoła.

Małe boisko o sztucznej nawierzchni na obiekcie Unii motywowało nas do szybkich reakcji zarówno w ataku jak i obronie. Byliśmy drużyną, która dłużej utrzymywała się przy piłce, jednak nie przekładało się na sytuacje bramkowe.  Konstruując sytuacje strzeleckie potrzebujemy podstawowych działań technicznych tj. podania oraz przyjęcia piłki na optymalnym poziomie. W kilku momentach przyspieszenia gry - dokładnym podaniem z pierwszej piłki powiązanym z wyjściem w wolną przestrzeń - powodowaliśmy zakłopotanie w szykach obronnych przeciwnika.

Unia w składzie: Seweryn - Swoboda, Waziński, Bielawski, Lityński, Pieprzyk, Belica, Opałka, Wszołek, Sosnowski, Krawczyk, Wysogląd.


Tego samego dnia ekipa Unii Kosztowy wzięła również udział w KSSE Młodzieżowej Lidze Futsalu organizowanej przez Śląski Związek Piłki Nożnej na Hali Azoty w Chorzowie.

Tak jak podczas zeszłotygodniowej rozgrywki 5-cio osobowy zespół rozegrał trzy spotkania w 20 minutowym wymiarze czasowym. Unici tego dnia, dzięki wysokiej intensywności oraz jakości podejmowanych działań zaprezentowali się z dobrej strony.