Czarni Sosnowiec

4

:

5

84' Czarni Sosnowiec
58' Unia Kosztowy Szymon Chebel Kacper Kryjak
42' Unia Kosztowy Szymon Chebel Artur Filec
38' Unia Kosztowy Szymon Ścierski
32' Czarni Sosnowiec
30' Unia Kosztowy Kamil Rak Kamil Kępa
18' Czarni Sosnowiec
16' Czarni Sosnowiec
2' Unia Kosztowy Szymon Chebel Szymon Bożek

Temperatura 17 stopni a w pełnym słońcu wydawało się że było znacznie więcej więc przy kłopotach kadrowych bałem się czy wszyscy wytrzymają trudy tego meczu szczególnie że większość z powodu różnych urazów trenowało w kratkę. Zaczęliśmy fantastycznie bo już w 2' Bożek podaje do Chebla który oddaje strzał z 18m w róg bramki i prowadzimy 1 : 0. I tu zaczęły się nasze demony dwie sytuacje niby niewinne ale brakuje zdecydowania przy wybiciu piłki agresywnego ataku na jej wybicie pod naszą bramką i gospodarze obejmują prowadzenie 2 : 1. W 30' akcja lewą stroną Kępa podaje do środka Rak wbiega w pole karne przeciwnika i z bliskiej odległości pakuje piłkę do bramki dzięki czemu mamy remis 2 : 2. W 32' po rzucie rożnym stoimy w polu karnym przyglądając się jak piłka spada na głowę przeciwnika i znów przegrywamy tym razem 2 : 3. Na 2 minuty do końca pierwszej połowy Ścierski z rzutu wolnego uderza piłkę lekko ale precyzyjnie błąd bramkarza daje nam remis i schodzimy na przerwę. Uwagi żeby skupić się na powrocie do obrony czekać spokojnie na przeciwnika i po przejęciu piłki szybko wprowadzić ją do przodu przynoszą rezultaty bo drużyna gospodarzy ma kłopoty ze stwarzaniem sobie sytuacji pod naszą bramką a my mamy Chebla który dwukrotnie wykorzystuje swoją szybkość i w 2' po podaniu Filec oraz w 18' po podaniu od Kryjaka wychodzi sam na sam z bramkarzem i precyzyjnymi strzałami daje nam prowadzenie 5 : 3. W końcówce zrobiło się nerwowo bo sędzia doliczył 5 minut a w 4' doliczonego czasu znowu po rzucie rożnym stoimy i patrzymy jak zawodnik Czarnych oddaje strzał głową zdobywając kontaktowego gola na 5 : 4.

Chciałbym chłopcom pogratulować tego zwycięstwa. Przygotowanie kondycyjne było chyba jego kluczowym elementem bo widać było jak gospodarze w drugiej połowie zaczynają z każdą minutą być mniej agresywni w ataku na piłkę a ich długie piłki na szybkich napastników nie były już tak precyzyjne a i ich szybkość była już nie ta. Trzeba jednak przyznać że z sezonu na sezon ta drużyna robi wielkie postępy grając coraz ciekawiej ładnie konstruując akcje od tyłu spokojnie rozgrywając piłkę. Jednak z sytuacji strzeleckich które powinny zakończyć się zdobyciem gola byliśmy lepsi i musimy popracować nad skutecznością bo nie można marnować aż tylu idealnych do zdobycia bramki.

2019-03-30 11:00