2023-11-18 21:00  -  rusrus

Akademia Cup 2023

Akademia Cup 2023

W dniu dzisiejszym wzięliśmy udział w turnieju organizowanym przez SMS Tychy. Dwa kryte boiska ze sztuczną trawą były areną rywalizacji pomiędzy ośmioma zespołami z roczników 2016.  Zapisaliśmy się do grupy "Pro", by sprawdzić swój potencjał na tle mocnych przeciwników.

SMS Tychy I

SMS Tychy II

Zagłębie Sosnowiec

Srebrni Olkusz

LKS Gardawice

MKS Lędziny

Unia Turza Śląska

Unia Kosztowy

Turniej organizowany był w formule "każdy z każdym", ale nie prowadzona był klasyfikacja końcowa. Każdy mecz trwał 15 minut, więc samego grania było dużo. Turniej w wykonaniu naszych zawodników zadowalający. Większość chłopców "weszło" od razu w mecz. Była chęć odbioru piłki i zdobywania bramek. Czasami nawet za bardzo chcieliśmy i wtedy przeszkadzaliśmy sobie nawzajem. Normalne jest to, że każdy chce zdobyć bramkę. Większość meczy (tych wygranych i przegranych) była wyrównana, ale nie wynik w tym wszystkim jest najważniejszy. Miło było patrzeć, jak nasi chłopcy się integrują pomiędzy meczami. Tworzy się więź, która pozwoli im w przyszłości być drużyną. Na razie to zlepek indywidualności, ale za jakiś czas będzie obowiązywała zasada "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". 

Podziękowania dla rodziców, którzy coraz lepiej rozumieją specyfikę piłki dziecięcej. Wspierają swoje dzieci w dobrej zabawie. Potrafią znajdować pozytywne rzeczy w zachowaniu czy grze swoich podopiecznych. Świadomy rodzic jest wsparciem dla rozwoju zawodnika.

Dziękuję.


Kadra Unii:

Leon Brzeżański, Szymon Zubrzycki, Kamil Kubeczko, Szymon Walczak, Franek Fulara, Czarek Sowa, Franek Ostrowski, Cezary Sówka, Filip Bitniok, Adrian Michalski, Filip Pakulski,