2024-03-30 20:00  -  t.k.

Zwycięstwo na ciężkim terenie

W dniu dzisiejszym rozegraliśmy pierwszy mecz ligowy. Naszym przeciwnikiem była drużyna GKS Urania Ruda Śląska, która w pierwszym meczu wysoko wygrała z 1 FC Katowice. W pierwszej połowie dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, staraliśmy się konstruować akcję, grać piłką, stworzyliśmy kilka sytuacji do strzelenia bramki ale strzały mijały bramkę przeciwnika. Rywal grał bardzo prosto bez konstruowania akcji, stworzył przez to również kilka sytuacji do zdobycia bramki, jedną z nich wykorzystał, strzał z rzutu wolnego, z 30 metrów, przy dużej pomocy silnego wiatru , wpadł do naszej bramki. Pierwsza połowa 1:0. Druga połowa była podobna, lecz to my byliśmy bardziej skuteczni w ataku i bronieniu. Bramkę wyrównującą po asyście Kwoki i zamieszaniu w polu karnym, z bliska wciska Kolbusz, drugą po asyście przesuniętego do środka pola Grzejszczaka strzela Derda, bardzo groźny rzut wolny gospodarzy broni Badurak, trzecią bramkę dla nas po asyście Derdy, w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzela Kolbusz. Z "ciężkiego" terenu wywozimy 3 punkty.

GKS Urania Ruda Śląska - Unia Kosztowy 1:3 (1:0)

Strzelcy bramek: Kolbusz (2), Derda

Skład: Grzesiok(Badurak) - Osajda(Imiołek), Kwoka, Grzejszczak, Słowikowski - Stefaniuk(Toporowski), Derda, Sitek, Badacz - Osip, Kolbusz(Walicki) oraz Nalepa, Kopeć