2024-06-09 18:51  -  AB

Rewanżowy mecz ze Spartą.

Rewanżowy mecz ze Spartą.
Herb klubu BKS SPARTA KATOWICE
Herb klubu Unia Kosztowy

BKS SPARTA KATOWICE

vs

Unia Kosztowy

4

:

2

Przebieg meczu:

Minuta Klub Imię i nazwisko Akcja Asysta
75' BKS SPARTA KATOWICE
63' Unia Kosztowy Antoni Hornik
60' BKS SPARTA KATOWICE
51' BKS SPARTA KATOWICE
45' Unia Kosztowy Jakub Starczyński
8' BKS SPARTA KATOWICE
7' Unia Kosztowy Wiktor Chalcarz

W niedziele rozegraliśmy kolejny mecz ligowy. Naszym rywalem była Sparta Katowice. 
Początek spotkania był pod dyktando zawodników z Kosztów, wysoki pressing dał nam szanse by szybko objąć prowadzenie. Niestety zabrakło skuteczności. Nasze ataki się nasilały.
Niestety w 7 minucie po dalekim wybiciu przez bramkarza nas zawodnik zachowuję się bezmyślnie faulując zawodnika Sparty, który wychodził na klarowną okazje by strzelić gola. Czerwona kartka, rzut wolny zamieniony na gola i gra w osłabieniu. Mimo tych wszystkich przeciwności nasi zawodnicy grali jak równy z równym częściej zagrażając rywalom. 
Do przerwy wynik się nie zmienił. Po przerwie ruszamy do ataków czując, że możemy wygrać ten mecz. Strzelamy bramkę na 1;1. Chwile później popełniamy błąd w naszym polu karnym wynikający ze zmęczenia i ponownie musimy gonić wynik. Kilka minut później sędzia dyktuję rzut karny, który broni nasz tymczasowy bramkarz, ale przy dobitce zawodnika, który stał w polu karnym w momencie oddania strzału już nie zdołał wybronić. Nasza odpowiedź jest natychmiastowa i mamy 3;2. Goście jednak strzelają bramkę na 4;2 czym zamykają mecz. Walczymy do końca o zmianę rezultatu, ale zwyczajnie już nie mamy siły. Zawodnicy Unii zasługują na duże brawa, ich reakcja na czerwoną kartkę kolegi była imponująca, nikt tego dnia nie odpuszczał, a każdy z zawodników pokazał charakter oraz zostawił serce i dużo zdrowia na boisku.