2023-01-08 11:06  -  Unia Kosztowy

Przyjacielsko z UKKS Katowice

Przyjacielsko z UKKS Katowice

Słoneczna pogoda skłoniła nas do rozegrania sparingu na "świeżym powietrzu" z drużyną UKKS Katowice. Nasz przeciwnik, to uznany w Polsce klub w szkoleniu dziewcząt. Wystarczy wspomnieć, że w zeszłym roku wygrali turniej "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku" a w druga ich drużyna zajęła drugie miejsce w starszej kategorii.

Mecz rozgrywaliśmy na dwóch boiskach równocześnie. Część zawodniczek grała 3x3 na mniejszą bramkę, a część na większym boisku na bramki duże. O ile gra przeciwko zawodniczkom z rocznika 2015 i 2014 nie sprawiała nam problemu, o tyle sytuacja odwracała się w rywalizacji przeciwko rocznikowi 2013. Rówieśniczki za Katowic były dobrze zorganizowane. Były zdecydowane, szybkie i dysponowały dobrą techniką. Nasza gra wyglądała dobrze tylko małymi fragmentami. Widać było u dziewczyn brak rytmu meczowego. Na koniec połączyliśmy dwa zespoły i zagraliśmy mecz składami mieszanymi. W tym meczu dziewczyny już w pełni były zaangażowane w grę.

Cała trudność polega na tym, by to co prezentujemy na treningu pokazać w meczu sparingowym. Tylko grając więcej sparingów jesteśmy w stanie oswoić się z atmosferą rywalizacji i pokazać cały wachlarz umiejętności.

W kadrze Unii zagrały:

Emilia Garus, Lila Radecka, Tosia Tondera, Amelia Nickel, Julia Fujarska, Maja Lebioda, Martyna Rotko i Lila Wyłupek