2023-09-18 09:59  -  gk

KS Stadion Śląski II 1 : 0 Unia Kosztowy

KS Stadion Śląski II 1 : 0 Unia Kosztowy

W niedzielne słoneczne popołudnie udaliśmy się do Chorzowa aby stoczyć tam pojedynek z drużyną Stadionu Śląskiego w ramach rozgrywek III ligi wojewódzkiej.

Po krótkiej odprawie przedmeczowej, zmotywowani i gotowi na bój o każdy centymetr placu gry, wychodzimy na sztuczne boisko przy ul Harcerskiej. Znając potencjał rywala z podniesioną głową postanowiliśmy przystąpić do wyzwania i przeciwstawić się mu swoją wolą walki, zaangażowaniem oraz pracą drużynową.

W pierwszej połowie dobra organizacja, wzajemna asekuracja sprawia że nasz rywal ma spore problemy z konstruowaniem sobie dogodnych sytuacji strzeleckich. Zażarta walka w środku pola powoduje że nie odstajemy od rywali a wręcz przeciwnie, z kolei zaskoczony rywal zaczyna w swoich działaniach pokazywać frustracje i brak pomysłu na przebicie się przez naszą formację obronną.

Druga połowa wygląda podobnie, z jedną znaczącą różnicą, nawarstwiające się zmęczenie daje o sobie znać co powoduje że na boisku tworzą się większe obszary sprzyjające "rozrywaniu" gry na większą ilość pojedynków 1vs1. Co napawa sporym optymizmem i w tym fragmencie gry jesteśmy w stanie przeciwstawić się rywalowi a nawet wyprowadzić kilka indywidualnych akcji w klasycznym kontrataku. Bramkę tracimy po raz kolejny po stałym fragmencie gry - rzut rożny. Jednak za postawę w dzisiejszym spotkaniu cała drużyna jak i każdy zawodnik z osobna zasługuje na słowa pochwały, ponieważ dziś nie tylko asystowaliśmy na boisku ale również walczyliśmy stawiając trudne warunki kolegom ze "Stadionu".  Oczywiście należy podkreślić fakt że Stadion poza zdobytą bramką bezpośrednio z rzutu rożnego miał też parę innych dogodnych sytuacji do zdobycia bramki jednak my również mogliśmy "coś" ustrzelić przy większej efektywności swoich zagrań pod bramką rywali.

Cała drużyna dziś pokazała charakter i każdy z zawodników dał z siebie "coś" dla drużyny i mimo że dziś schodziliśmy z boiska pokonani to taką UNIĘ chcemy oglądać i z podniesioną głową możemy stwierdzić że to była dla nas efektywna jednostka treningowa a im więcej takich tym lepiej dla rozwoju naszych podopiecznych.

Unia w składzie: Wrożyna - Waziński, Helwing, Rotko F., Swoboda, Krawczyk, Majcherczyk, Brożek, Wszołek, Gomułka, Pieprzyk