2020-02-04 18:34  -  piokas

2 MIEJSCE NA UKS Szopienice CUP

2 MIEJSCE NA UKS Szopienice CUP

UKS Szopienice Cup 2008 01/02/2020 

Przytulna hala, błyszczący parkiet zapraszał do gry! Ale kiedy już na niego weszliśmy, bliżej nam było do tańca niż do gry w piłkę halową. 

Zaczęliśmy turniej od meczu z drużyną  gospodarzy UKS Szopienice II, chłopcy chyba nie dojechali na pierwszy mecz, nasza gra nerwowa szarpana i ospała, po kontrze UKS-u nasz bramkarz wychodzi z pola i po oddanym strzale napastnika dotyka jego nóg i sędzia dyktuje rzut wolny i pokazuje czerwień bramkarzowi, do bramki wchodzi zawodnik z pola. Rzut wolny płaski strzał i po rykoszecie wpada do bramki. Przegrywamy 1:0

Zimny kubeł na głowę, parę słów od trenera i na drugi mecz z Olimpia Piekary wychodzimy zdeterminowani i z chęcią pokazania swoich umiejętności, dochodzimy do kilku dogodnych sytuacji lecz nic nie chciało wpaść, dopiero pod koniec meczu strzelamy gola kopiuj wklej którego straciliśmy w pierwszym meczu po strzale Patryka Wyłupka.

Ostatni mecz w fazie grupowej rozgrywamy z Czarnymi Sosnowiec. Mecz o wszystko, do tego meczu wszystkie cztery drużyny miały możliwość awansu, niestety tylko dwie pierwsze drużyny mogły awansować do półfinałów. W tym meczu  młodzi Unici pokazali komu bardziej zależy na grze dalej, dobra gra z tylu i szybkie wyjścia z kontrą owocują wynikiem 3:1. Bramki dla Unii strzelali Patryk Wyłupek i  Patryk Snarski x2. W grupie zajmujemy pierwsze miejsce z 6 pkt i bilansem bramek 4 strzelone i 2 stracone.

W półfinale mierzymy się z drużyną LKS Ciężkowianka, mecz wyrównany obie drużyny pokazywały zbliżony poziom, widząc jak drużyna rywali gra w grupie , wychodzimy w innym ustawieniu co zdało temat. Gol na wagę zwycięstwa i dający nam awans do finału po wzorowym wykonaniu rzutu autowego na ścianę Zbysia (Fabiana Cichego) z Badylem (Patrykiem Wyłupkiem) ten pierwszy strzela po długim rogu w samo okno i wygrywamy 1:0

W meczu finałowym mierzymy się z drużyną UKS-u Szopienice I. Lepszego początku nikt nie mógł sobie wymarzyć, po niespełna minucie wychodzimy na prowadzenie po golu Snickersa (Patryka Snarskiego), po golu bardzo wyrównana gra, po zmianie w drużynie rywali, przeciwnicy co raz częściej dochodzą do strzałów, po indywidualnej akcji jednego z zawodników gospodarze doprowadzają do remisu. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. O wyłonieniu zwycięzcy mialy zdecydować karne. Dopiero w 6 kolejce bramkarz przeciwnika obronił strzał jednego z naszych zawodników. Przegrywamy 6:5 w loterii jakimi są rzuty karne.


Brawo chłopcy ! Mimo słabego początku wyciągamy wnioski i pokazujemy ze potrafimy grać.

Gratulacje dla chłopców za to iż nie trenujemy na hali tylko na boisku to potrafimy zagrać dobre zawody z wymagającymi przeciwnikami na parkiecie.

Cieszy nas to ze tworzymy jeden zespół, gra nie opiera się tylko na jednym zawodniku tylko na wszystkich łącznie z ławką rezerwowych, co efektem jest srebrny medal.

Nasze wyniki:

UNIA Kosztowy - UKS Szopienice II 0-1

UNIA Kosztowy - Olimpia Piekary Śląskie 1-0 (Wyłupek)

UNIA Kosztowy - Czarni Sosnowiec 3-1 (Snarski x2, Wyłupek)

Półfinał

UNIA Kosztowy - LKS Ciężkowianka 1-0 (Cichy)

Finał

UNIA Kosztowy - UKS Szopienice I 1-1 (Snarski) k. 5:6


Kadra: Guzik (2009) - Wierciński - Snarski, Sikora - Wyłupek;

                                     Rotko - Cichy, Szafarczyk