2020-02-10 22:16  -  rusrus

VII edycja "Święta Futbolu" z Unią Kosztowy

VII edycja "Święta Futbolu" z Unią Kosztowy

Jaką skalę przyjąć, żeby sprawdzić czy turniej był udany? Mierzyć ilością zwycięstw drużyny? Ilością strzelonych bramek czy udanych dryblingów? My uznaliśmy, że będziemy brać pod uwagę ilość uśmiechów na twarzach dzieci. Najlepsze jest to, że w przypadku maluchów nie ma znaczenia czy wygrali czy przegrali mecz. Po rozegranym spotkaniu widać radość na ich buziach. Co ważne, takie uśmiechy widzieliśmy również u trenerów, którzy przyznają, że na naszych turniejach się odpoczywa. Niektórzy z nich spędzili z nami całe dwa dni i choć widać było zmęczenie, to zapowiedzieli, że czekają na zaproszenie na przyszłoroczny turniej.

Dla nas organizatorów, te dwa dni „Święta Futbolu” to był prawdziwy maraton. Przyznam jednak, że jeżeli robi się coś z pasją i ma się obok tak fantastycznych ludzi, to nawet najcięższy wysiłek znosi się z uśmiechem na twarzy. Dlatego w pierwszych słowach chcę podziękować trenerom akademii Allecco Unii Kosztowy, bez których zaangażowania ten turniej nie miałby takiej atmosfery.

Atrakcyjność turnieju to także nagrody: medale, statuetki, dyplomy i gadżety. To wszystko możliwe było dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza, który honorowym patronatem objął nasze święto. Co ważne, pan Prezydent nie ograniczył się tylko do wizyty na części oficjalnej, ale był z nami przez sporą część turnieju obserwując zmagania zawodników i wymieniając poglądy.

Co roku podkreślam, że łatwiej nam się pracuje, gdy mamy do dyspozycji taki objekt. Hala MOSiR-u Mysłowice jest funkcjonalna i daje dużo możliwości. Dyrektor MOSiR Mysłowice Karol Pawlik obdarzył nas zaufaniem oddając nam halę z zapleczem na dwa dni i myślę, że się nie zawiódł.

To, że zawodnicy wracają do domu z upominkami, jest zasługą sponsora tytularnego akademii serwisu internetowego Allecco.pl.

Z podarunkami halę opuszczali również rodzice. W holu głównym rozdawane były gadżety, a panie z Allecco doradzały jak dbać o zdrowie i urodę.

Na sąsiednim stanowisku trenerzy z firmy Max Speed zainstalowali fotokomórki mierzące przyspieszenie na odcinku 5m i urządzenie do pomiary wysokości odbicia. Była to jedna z ciekawszych atrakcji turnieju.

Cieszymy się również, że nasz turniej swoja obecnością zaszczycili przedstawiciele Urzędu Miasta Mysłowice i zarządzający instytucjami miejskimi. Wśród osób wręczających medale dla zawodników z rocznika 2009 byli: radni Agnieszka Harmata, Andrzej Dombek, Piotr Styczeń, kierownik Kancelarii Prezydenta Agata Chowaniak, prezes ZOMM - Marcin Podsiadło Grzegorz Loska – prezes Lechii 06, dyrektor MOK Michał Skiba.

Chcę jeszcze wspomnieć o rodzicach naszych zawodników. Nie tylko fantastycznie zorganizowali bufet, ale kulturalnie i głośno dopingowali swoje pociechy z wysokości trybun. Fajnie, że trybuny były pełne, bo to dodaje uroku każdej rywalizacji.


VII edycja „Święta Futbolu” z Unia Kosztowy już za nami. Przyszły rok, to 10-lecie istnienia naszej akademii. Na pewno będziemy chcieli uczcić nasz mały jubileusz. Mamy nadzieję, że chętnych do wspólnego świętowania z nami nie zabraknie.


Święto Futbolu” w liczbach.


W dwa dni, cztery turnieje dla trzech roczników: 2013, 2011 i 2009.

Dziewięciu zaangażowanych trenerów.

Czterdzieści drużyn ze Ślaska i nie tylko.

Trzysta pięćdziesiąt medali - w większości złote :)

Czterystu świetnych zawodników.

Około czterysta trzydzieści uśmiechniętych buzi + kilkaset zadowolonych (mam nadzieję) kibiców.

Nie zliczona ilość pozytywnych emocji.


Poniżej podsumowanie dwóch dni rywalizacji:


8 luty - turniej rocznika 2011 (rano - grupa zaawansowana):

W turnieju nie była prowadzona klasyfikacja.


Drużyny:

Unia Kosztowy I

Unia Kosztowy II

CKS Czeladź

Rozwój Katowice

Akademia 2012 Jaworzno

Górnik Zabrze

MKS Mysłowice

Górnik 09 Mysłowice

AMP TT Żywiec

FA Czeladź


8 luty - turniej rocznika 2011 (popołudniu - grupa średnio-zaawansowana):

W turnieju nie była prowadzona klasyfikacja.


Drużyny:

Unia Kosztowy I

Unia Kosztowy II

Unia Kosztowy III

FA Czeladź

Football Project Kęty

Górnik Sosnowiec

Pogoń Imielin

AP Górki Śląskie

Sprint Katowice


9 luty – turniej rocznika 2013

W turnieju nie była prowadzona klasyfikacja.


Drużyny:

Unia Kosztowy I

Unia Kosztowy II

Unia Kosztowy III

Unia Kosztowy IV

AP Górki Śląskie

AKS Mikołów

Red Box Sosnowiec

Pogoń Imielin

AP Bumerang Ruda Śląska

Sprint Katowice

APN Tychy

UKS Jeziorna


9 luty – turniej rocznika 2009


Klasyfikacja końcowa:


  1. Pogoń Imielin

  2. Górnik 09 Mysłowice

  3. Górnik Sosnowiec

  4. Unia Kosztowy (grupa żółta)

  5. Unia Kosztowy (grupa niebieska)

  6. Sparta Katowice

  7. FA Czeladź

  8. Sprint Katowice


Najlepszy strzelec: Oliwier Polarz (Pogoń Imielin) 7 bramek

Najlepszy bramkarz: Bartosz Guzik (Unia Kosztowy)

Najlepszy zawodnik: Bartosz Szołtysek (Górnik 09)

Zwycięzca punktacji kanadyjskiej: Robert Skrzypczyk (Pogoń Imielin)


Turniej zorganizowali i przeprowadzili: Jacek Konowalski, Marek Rusek, Marek Piszczyk, Dariusz Szabrański, Krystian Jawień, Jakub Adamek, Mateusz Demitraszek, Andrzej Byrski, Piotr Kaszyca, Konrad Majewski.