2020-03-09 18:31  -  MatDem

Turniej Imielin

W sobotę 7 marca grupa żółta wzięła udział w halowym turnieju organizowanym przez Pogoń Imielin.

Turniej odbył się w formule "każdy z każdym". Naszym pierwszym przeciwnikiem była drużyna AP Bumerang Katowice. Chłopcy wyszli na boisko skoncentrowani i już po paru minutach zaznaczyli swoją przewagę strzelając kilka bramek. Do końca meczu nie pozwolili przeciwnikowi na zbyt wiele, i ostatecznie spotkanie kończy się dwucyfrową wygraną.

Kolejnym przeciwnikiem Unii była drużyna Górnika Libiąż. Po nieco nerwowym początku udaje nam się strzelić dwie bramki, które chyba trochę uspały chłopaków, i chwilę później tracimy bramkę na 2:1. Na szczęście podziałało to na nas mobilizująco i ostatecznie wygrywamy całe spotkanie 5:2.

Następny mecz to spotkanie z drugą drużyną gospodarzy- Pogonią Imielin "Czerwoną". Niesieni pierwszymi dwoma zwycięstwami nie zwalniamy tempa i wysoko wygrywamy nasz trzeci mecz.

Przyszedł czas na czwartego przeciwnika -  Pogoń Imielin 'Żółta". Przed meczem wiedzieliśmy, że nasi rywale podobnie jak my zgromadzili już 3 zwycięstwa, więc szykowaliśmy się na ciężkie spotkanie. Zaczynamy ospale i szybko tracimy dwie bramki. Po kilku minutach gry udaje nam się strzelić bramkę kontaktową jednak Pogoń szybko odpowiada i mamy 1:3. Do końca meczu zostało parę minut- atakujemy z coraz większym zaangażowaniem i tylko dobra postawa bramkarza rywali ratuje ich od straty bramek. Dalej naciskając udaje nam się strzelić dwie bramki i  doprowadzić do remisu. Do końca meczu pozostała niecała minuta i gdy większość kibiców myślała że spotkanie skończy się podziałem punktów, Adam Konowalski pięknym strzałem z dystansu zdobywa zwycięską bramkę na 20 sekund przed końcową syreną!

Po czterech wygranych spotkaniach przyszedł czas na mecz z Ruchem Chorzów.  Mecz z Pogonią widocznie kosztował chłopaków dużo sił - nieco mniejsze zaangażowanie,  proste błędy w obronie i przegrywamy ten mecz 1:4.

Ostatnim mecz to spotkanie z Unią Bieruń Stary. Podobnie jak w pierwszym meczu, szybko strzelamy kilka bramek nie dając zbytnio pograć przeciwnikowi - 5 zwycięstwo.

Cały turniej kończymy bilansem 5 zwycięstw i 1 porażką. W turnieju nie była prowadzona klasyfikacja końcowa, ale przyznawane zostały nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników - najlepszym bramkarzem turnieju został Igor Zięba który oprócz wielu dobrych interwencji pomagał kolegom z drużyny rozgrywając piłkę i notując kilka ładnych asyst.

Bramki dla Unii strzelali: Maciej Romańczuk (10) , Borys Belica (2) , Mateusz Kania (3) , Tymon Tuszyński (8) , Adam Konowalski (7) , Oliwier Pytlasiński (5) , Przemek Iwaniak (4)