KS GÓRNIK 09 MYSŁOWICE

8

:

1

62' Unia Kosztowy Błażej Walicki
60' Unia Kosztowy Wojciech Sobczak
59' Unia Kosztowy Wojciech Gurzkowski
56' Unia Kosztowy Wojciech Sobczak
51' Unia Kosztowy Adam Ślęzak
43' KS GÓRNIK 09 MYSŁOWICE Oliwier Kicz
28' Unia Kosztowy Jakub Badacz
27' Unia Kosztowy Adam Ślęzak
13' Unia Kosztowy Wojciech Sobczak
W sobotę 18.09 dokładnie w samo południe rozpoczęliśmy derbowy pojedynek z drużyną Górnika 09 Mysłowice. Od samego początku widać było przewagę naszej drużyny w posiadaniu piłki co przekładało się na ilości stwarzanych sytuacji. Kilka z nich było na prawdę świetnych jednak nie potrafiliśmy znaleźć drogi do bramki, a dokładnie piłka która mijała słupki z lewej i prawej strony słupka. Goście nastawieni na kontry próbowali swoich szans jednak linia obrony spisywała się wyśmienicie nie dopuszczając do oddania strzałów nawet z dalekiej odległości. Najgroźniejszą sytuację stworzyli sobie goście kiedy podczas otwarcia i budowania gry zdarzyły nam się problemy przy przyjęciu piłki która odskakiwała lub była zagrana niedokładnie do partnera. Jednak  w 13 minucie rzut wolny dla naszej drużyny i piłkę z bardzo dalekiej odległości w okolicach środka boiska do piłki stojącej podchodzi ,,Loki" (który w tym dniu pełnił funkcję kapitana zespołu) i kapitalnym uderzeniem umieszcza piłkę w bramce przeciwników. Kolejne minuty to coraz większa przewaga gospodarzy jednak nie udaje nam się podwyższyć wyniku, aż do końcówki pierwszej połowy kiedy to w ciągu minuty 27 i 28 strzelamy dwie bramki i na przerwę zasłużenie schodzimy prowadząc 3:0. Początek drugiej połowy to utrzymanie się przy piłce zawodników kosztowskiej Unii jednak nie stwarzamy zbytnio sytuacji strzeleckich. Nasi środkowi obrońcy również zaczęli grać bardzo ofensywnie zapominając czasami o bronieniu i po jednej ze strat na połowie przeciwnika zawodnicy Górnika tworząc szybką kontrę wywalczają rzut rożny i po dośrodkowaniu piłka wypada z rąk interweniującego bramkarza i niekryty zawodnik gości strzela z najbliższej odległości do pustej bramki w 43 minucie meczu. Jednak nie zmieniło to obrazu gry i to gospodarze utrzymywali się przy piłce stwarzając kolejne sytuację i w indywidualnej akcji w 51 minucie Adama Ślęzaka który w pojedynku sam na trzech lub nawet czterech przeciwników wygrywa kilka przebitek i umieszcza piłkę w bramce. Po tej sytuacji kolejne gole były już kwestia czasu i do zakończenia meczu udaje nam się jeszcze strzelić 4 ( i to wszystkie urodziwe) bramki bo gdy gra się już na luzie wtedy wychodzi wszystko...Następne spotkanie z kolejną drużyną z Chorzowa - Wyzwolenie zmierzymy się na wyjeździe w sobotę 25 września o godzinie 9:00. Drużyną z którą nigdy wcześniej nie zmierzyliśmy się w dotychczasowych rozgrywkach jednak to zmieni się już za kilka dni...

2021-09-18 12:00