Unia Kosztowy

2

:

3

45' Unia Kosztowy Kacper Kopczyński Igor Kowalczyk-Sabuda
40' Unia Kosztowy Jakub Badacz Kacper Kopczyński
38' TS AKS CHORZÓW Maksymilian Białoń
28' Unia Kosztowy Wojciech Gurzkowski
26' TS AKS CHORZÓW Patryk Dziuba

Do dzisiejszego meczu zawodnicy Unii przystąpili w bardzo mocno osłabionym składzie ponieważ nie dość, że nie było u nas żadnego zawodnika z trenujących z rocznikiem 2009, to nie było także kilku podstawowych zawodników naszej drużyny spowodowanych przez wyjazdy i choroby. Ponadto drużyna 2011 także rozgrywała dziś swój mecz ligowy, więc zawodnicy wiodący w tym roczniku zasili dziś swoją drużynę. Bez wymówek mamy szeroką kadrę, która musi wytrzymać długą rundę jesienną (zostały nam jeszcze 4 mecze i rozgrywki kończymy jako ostatni ze wszystkich rozgrywek). Wielu zawodników rozpoczęło mecz w podstawowym składzie choć większość z meczy zaczynali jako zmiennicy i bardzo dobrze bo tylko w sytuacjach trudnych i stresowych można najlepiej się rozwijać i podejmować decyzję nie zawsze właściwe ponieważ pod presją czasu i przeciwnika najtrudniej takie podjąć...Pomimo świetnego początku i dominacji na boisku stwarzamy sobie kilka sytuacji jednak nie wykorzystujemy ich (kilka razy świetnie interweniuje bramkarz gospodarzy posiadający fantastyczne warunki fizyczne a raz ratuje ich słupek). Jednak z biegiem czasu gospodarze coraz częściej zaczęli nękać nas atakami najpierw kontrując nas, a później zaczęli dominować praktycznie na całym boisku. Nasi zawodnicy chwilami byli bezradni i wyglądało to jakby zapomnieli że w fazie ataku musimy grać szeroko, a w obronie wąsko bo ustawieniem żadna formacja nie potrafiła tego uczynić w praktyce. Naszym osamotnionym obrońcom bez wsparcia pomocników zaczęło brakować tlenu po intensywnych sprintach, które wykonywali jeden za drugim, a gdy już nie nadążyli wracać za atakującymi na posterunku był cały czas Wojtas, który bronił co mógł, ale w 26 minucie i on był bezradny i przegrywamy 1:0. Na szczęście drużyna bardzo dobrze zareagowała na stratę bramki i już po 2 minutach wyrównujemy po kapitalnym uderzeniu naszego super strzelcu Gruchy! Nie przedłużając pierwszej połowy sędzia zaprasza na przerwę. Po rozmowie z zawodnikami którzy sami wiedzieli co robimy źle i zmotywowani wychodzą na 2 połowę i po kilku atakach spełnia się najczarniejszy scenariusz bo po wybiciu piłki w strefie środkowej ,,strzałem życia" popisuje się zawodnik gospodarzy uderzając kapitalnie pod poprzeczkę i przegrywamy 2:1. Jednak po praz kolejny drużyna świetnie reaguje na stracona bramkę i ponownie po 2 minutach dzięki kapitalnej akcji Kapiego który wykłada piłke Badiemu na lewę nogę a ten takich sytuacji nie marnuje i ponownie mamy remis. Pięć minut później ponownie Kapi bierze sprawy w swoje nogi po kiwnięciu kilku zawodników decyduje się na strzał i piłka wpada do bramki w 45' i po raz pierwszy w tym meczu wychodzimy na prowadzenie. Nasi zawodnicy tak rozochoceni skupiają się tylko na atakach zapominając o obronie i kilka sytuacji po szybkich kontrach stwarzają nasi rywale jednak nasza ,,12" wykonuje swoja robotę i już nic do naszej bramki nie wpada choć kilka sytuacji jeszcze zawodnicy z Chorzowa potrafili stworzyć. Skromne zwycięstwo 1 bramkowe daje takie same 3 pkt jak każde inne, a zwycięstwo po tak trudnym meczu cieszy zdecydowanie bardziej. I choć z przebiegu całego meczu popełniliśmy wiele i to rażących błędów zarówno indywidualnych jak i grupowych to powiedzenie: ,,Zwycięzców się nie osądza" podsumowuje krótko i treściwie dzisiejsze 60 minut meczu.

2021-10-24 13:00