3 LIGA WOJEWÓDZKA  D- 1

UNIA  KOSZTOWY  -  RUCH  CHORZÓW     4  :  2    [  1 : 0  ]

BRAMKI:   CHEBEL - 2   FILEC  ANGLART

ASYSTY:   PIWOWARCZYK  CHEBEL  KARCZEWSKI

Już od kilku meczy widziałem wzrastającą dojrzałość moich chłopców w grze zespołowej ale tak jak pisałem we wcześniejszych komentarzach przygotowanie kondycyjne do sezonu nie przebiegało według mojego planu ze względu na złe warunki atmosferyczne które spowodowały małą frekwencję na treningach i odwołanie kilku meczy kontrolnych. Dlatego też były tylko momenty dobrej gry a później brakowało sił. To co pokazali chłopcy w pierwszej połowie meczu z Ruchem Chorzów to było coś fantastycznego, goście nie mieli nic do powiedzenia i nie potrafili przeprowadzić ani jednej składnej akcji które dzięki niesamowitej walce i wzajemnej pomocy wszystkich formacji były kasowane już na ich połowie lub środkowej części boiska. My przeprowadzaliśmy kapitalne akcje z grą na jeden kontakt dużą ruchliwością wszystkich zawodników i częstą zmianą strony dochodząc do sytuacji strzeleckich [ dwukrotnie Bożek Filec Jamrozik oraz Chebel i Kryjak ]. Z rzutów wolnych strzelają Jamrozik i Karczewski ale raz obok słupka raz broni bramkarz. W 19' Piwowarczyk łapie pewnie dośrodkowanie i długim wykopem uruchamia Chebla który po błędzie stopera znalazł się sam przed bramkarzem pewny strzał obok niego i na przerwę schodzimy prowadząc 1 : 0. Niestety w 1' drugiej połowy narzekający na ból Kryjak musiał opuścić boisko i do kapitalnie funkcjonującej i dobrze naoliwionej maszyny wpadają ziarenka piasku. Zmianę ustawienia w obronie bardzo szybko wykorzystują goście grając środkiem a my zostawiamy nie krytego zawodnika przed naszą bramką. Za pierwszym razem jeszcze nam się udało bo sędzia odgwizdał spalonego ale w 7' i 12' już nie i przegrywamy 1 : 2. W 21' po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu bramkowym piłka trafia do zamykającego akcję Filca strzał pod poprzeczkę i doprowadzamy do remisu 2 : 2. To nas uskrzydliło nasze akcje nabrały tempa a gdy zawodnik Ruchu w 23' otrzymuje czerwoną kartkę za obrażanie sędziego nasza przewaga wzrasta jeszcze bardziej. W 28' kapitalna akcja Chebla który pobiegł prawą stroną do bramki podał do nie krytego na lewej stronie Anglarta który pakuje swoją słabszą prawą nogą piłkę do bramki i wśród chłopców zapanowała euforia bo prowadzimy 3 : 2. W doliczonym czasie w 33' Karczewski podaje piłkę do Chebla który wygrywa pojedynek szybkościowo siłowy z obrońcą ładny mocny strzał obok bramkarza i wygrywamy 4 : 2. Jestem dumny z moich chłopców za ich grę szczególnie w pierwszej połowie oraz za grę do końca w drugiej i chociaż byli już w strasznym dołku nie zrezygnowali walczyli do końca i doprowadzili do zwycięstwa.

Piwowarczyk [ 30' Urbańczyk ] - Cieplok  Kryjak  Karczewski - Jamrozik  Wilk - Bożek  Chebel  Filec   oraz zmiennicy: Anglart  Ciepły  Długosz Garbiec  Kępa  Pukocz  Szmołda

Przed nami ostatni mecz ligowy z GKS Katowice o awans do 2 ligi wojewódzkiej. Gramy u siebie w niedzielę 17 czerwca o 17.00. Wcześniej trenujemy jeszcze w piątek o 16.00.