2021-12-21 15:50  -  AB

Turniej eliminacyjny Bielik CUP 2012

Turniej eliminacyjny Bielik CUP 2012

W miniony weekend bierzemy udział w eliminacjach do turnieju Bielik Cup, w którym rywalizowały drużyny z różnych rejonów Polski. Turniej dwuetapowy: z trzech grup siedmioosobowych drużyny kierowały się do „Ligi Mistrzów'', „Ligi Europejskiej'' oraz „Ekstraklasy'' w zależności od dokonanych wyników.Jedziemy z dobrym nastawieniem ponieważ wiemy jakim dysponujemy potencjałem w drużynie. Niestety duży turniej rządzi się własnymi prawami. W pierwszych meczach paraliżuje nas stres i nie jesteśmy wstanie grać swojej piłki oraz narzucić przeciwnikowi swoich warunków. Porażka w pierwszym meczu przynosi dalsze konsekwencje w naszych szeregach. Gramy bojaźliwie, brakuje nam sportowej złości, która cechowała nas w lidze.
Małe przełamanie przychodzi w trzecim meczu, który kończy się remisem, ale nasza gra daleka jest od ideału. Budzimy się w kolejnych dwóch meczach. Wygrane przywracają zawodnikom pewność siebie. Widać to w ostatnim meczu z drużyną Gwarka Zabrze, która przed meczem z nami zgromadziła komplet punktów. Mecz z drużyną z Zabrza był naszym najlepszym spotkaniem, mimo porażki 1;0 w dziwnych okolicznościach. Punkty, które zgromadziliśmy tego dnia pozwoliły nam na awans do „Ligi Europy”Drugi dzień zmagań nie przynosi poprawy naszej gry. Widać było brak odważnych zagrań i chaos w podejmowaniu decyzji na boisku. Bilans tego dnia to 1 zwycięstwo, 2 remisy oraz 3 porażki.


Takie turnieje się zwyczajnie przytrafiają każdej drużynie. My jako zespół na pewno wyciągniemy lekcję i z zaangażowaniem podejmiemy kolejne turniejowe wyzwanie.

Barwy Unii podczas turnieju reprezentowali; Borys Bielica, Szymon Rotko, Filip Rotko, Krystian Swoboda, Ksawery Wrożyna, Oliwier Pytlasiński, Paweł Brożek, Jakub Opałka, Wojciech Rotko, Jakub Radecki, Tomasz Kotowicz, Szymon Noras, Filip Porydzaj, Oskar Misterek, Igor Matusiński.